Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

14 komentāri

Vai Eiropas Savienībā ar likumiem, normatīvajiem aktiem viss ir vislabākajā kārtībā? Nebūt nē. Vismaz jomā, kura attiecas uz autovadītājiem, kuriem patīk ”uzspļaut” kādas dalībvalsts likumiem.

Kā minimums izrakstīti deviņi administratīvā pārkāpuma protokoli par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumu, katrs par naudas summu 40 eiro, kas kopumā veido sodos nenomaksātus 360 eiro. Kāda autovadītāja negatīvā bilance, jo ”plāksterus” pie viņa spēkrata priekšējā loga Rīgas pašvaldības policija līmē ar apskaužamu regularitāti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Gatis
garāmgājējs

Es to auto šeit redzu jau vismaz divas nedēļas. Ja sākumā nelikos ne zinis, tad nu teju katru dienu ziņoju pašvaldības policijai. Kāpēc? Jo šāds nekauņa nedrīkst palikt nesodīts!

Autovadītājs vai īpašnieks savu spēkratu, kuram ir Lietuvas valsts auto numura zīmes, pasācis atstāt stāvēšanai Dzirnavu un Valdemāra ielas krustojumā vietā, kura tas aizliegts. Tas nekas, ka par to vēsta attiecīga ceļazīme. Dīvaini, bet, kad uz turieni dodas Bez Tabu, tumšās krāsas “Opel” markas dzelzs zirga nav.

Bez Tabu, atrādot aculiecinieka uzņemtos foto, aptaujā apkārtnē esošo veikalu, salonu darbiniekus, bet neviens par šo braucamo neko nezina. Galvaspilsētas likumsargi atzīst, ka šāda veida sodus citā zemē reģistrētā spēkrata īpašniekam var rakstīt cik tik uziet, bet soda naudas piedzīt nevar.

Toms Sadovskis

Toms Sadovskis
Rīgas pašvaldības policijas pārstāvis

Es uzskatu, ka visā Eiropas Savienībā būtu jābūt vienotiem likumiem, kuri ļautu nesamaksātās soda naudas piedzīt. Ja par ātruma pārkāpumu to var izdarīt, tad par apstāšanās un stāvēšanas pārkāpumiem ne.

Pašvaldības policijai ir mehānisms, kā likt šāda veida nekauņam saprast, ka šādi turpināt nedrīkst. Proti – ja spēkrata īpašniekam izraksta soda protokolu par apstāšanās un stāvēšanas noteikumu pārkāpumu un ja kopš tā brīža astoņas stundas auto nav izkustināts, to drīkst evakuēt. Ja dzelzs zirgs pārvietots citur, tad nē.

Visticamāk, ka attiecīgā spēkrata īpašnieks šos noteikumus zina, jo, kā saka pašvaldības policijas pārstāvis, auto nekad ilgāk par astoņām stundām attiecīgajā vietā nav stāvējis. To, ka Lietuvā reģistrētā braucamrīka vadītājam nekaunības ir gana, pierāda fakts, ka pēc Bez Tabu sižeta filmēšanas jau nākamajā dienā tas atkal atstāts stāvēt neatļautajā vietā.

Foto

TOP komentāri

 • Ilya Golovin
  +8 +7 -1

  Ilya Golovin

  Vot tam garāmgājējam Gatim nav pie dirsas, kas tur stāv un cik ilgi stāv? Galvenais, lai pašam stāv...
 • Татьяна Полякова
  +3 +3 0

  Татьяна Полякова

  Vajag dariit taa ka Vaacija:auto ar evakuatoru aizvest prom un tad vainiigam buus jaapmaksaa evakuatoru un staavvietu,tas buus daargi un labaa maaciibaa naakotnei.
 • Peteris Grava

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl