Lietā par avāriju Alūksnē un tās slēpšanu, kurā figurē divi ceļu policisti, veikta dienesta izmeklēšana

3 komentāri

Krustojums Alūksnē, kur sastopas Latgales, Uzvaras un Kanaviņu iela, šā gada janvārī kādam “Volvo” automašīnas vadītājam izrādījās pārāk ciets rieksts. Šoferis “ielidoja” ceļa norobežojošajās barjerās. Patraucēja ne tikai slidenais ceļš, bet arī, iespējams, kāds grādīgs dzēriens pirms sēšanās pie stūres. Pateicoties vietējiem iedzīvotājiem, toreiz izdevās noskaidrot arī potenciālo vaininieku – vietējo policistu Aleksandru Finu, kurš raidījumā “Bez Tabu” gan visu vainu noliedza. Arī to, ka avāriju it kā esot piesedzis kolēģis Toms Šneiders. Un tieši tāpēc atgriežamies Alūksnē, lai noskaidrotu, vai meliem patiešām ir īsas kājas.

Uzrunājot sastaptos iedzīvotājus, noskaidrojam, ka pilsētā nekas jauns par notikušo negadījumu neesot dzirdēts. Arī pieminēto likumsargu statuss esot miglā tīts.

Mēģinot sazināties ar policistu Finu, klausulē dzirdam vien abonenta izsaukšanas signālu. Nosūtām uzreiz vēl īsziņu, taču arī šādā veidā atbildi nesaņemam. Iepriekš tik runātīgais likumsargs nu zaudējis valodu.

Avārijas dēļ tika bojātas pat pieci ceļa norobežojošie posmi. Tie tagad ir atjaunoti. Sazinoties ar Alūksnes novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību speciālisti Evitu Aploku, uzzinām, ka avārijas dēļ radītie bojājumi novērsti par apdrošināšanas līdzekļiem. Visticamāk, apdrošināšanas kompānija vēlāk jau vērsīsies ar regresa prasību pret “Volvo” vadītāju.

Lieta par negadījumu nodota nevis Alūksnes policijas iecirknī, bet gan Vidzemes reģiona pārvaldei. Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Kārtības policijas biroja priekšnieka pienākumu izpildītājs Dimitrijs Kohanovs norāda, ka gan Fins, gan Šneiders pēc dienesta pārbaudes nu veic citus dienesta pienākumus, kas neesot saistīti ar ceļu satiksmes uzraudzību. Lieta gan līdz galam vēl neesot pabeigta. Nedz veiktā dienesta pārbaude, nedz arī likumsargu rīcībā esošie pierādījumi vēl nenorādot, ka Fins izraisījis avāriju un ar kolēģa Šneidera palīdzību aizbēdzis no notikuma vietas.

3 komentāri