Liepājā automašīnas var atstāt arī neatļautā vietā, jo pašvaldības policija naktīs nestrādā!

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Ieraugot, ka naktī taksometru stāvvietā Liepājā neatļautā vietā novietota “Mercedes” markas automašīna un tādēļ neesot bijis vietas taksometriem, liepājnieks ziņojis Valsts policijai. Bijis pārsteigts, saņemot policijas pārstāves atteikumu:

  •  – Ja vadītāja nav uz vietas, tad Valsts policija nevar sodīt!
  • – Valsts policija nevar uzrakstīt soda kvīti par stāvēšanu taksometru stāvvietā?
  • – Nē.

Liepājas policijas iecirknī Bez Tabu žurnālisti klātienē tiekas arī ar policijas pārstāvi Mareku Vītolu, kurš apgalvo, – kolēģe sacījusi baltu patiesību. Valsts policija tiesīga sodīt vien tad, ja ir klāt autovadītājs.

Ielās sastaptie liepājnieki par to ir neizpratnē un dod padomu kārtībsargiem:

Ja autovadītāja nav klāt, tad lai policija uzraksta un atstāj uz vējstikla soda sankciju, autovadītājs apmaksās, un problēma atrisināta.

Izrādās, ka arī tā nedrīkstot. Bez Tabu skatītāju pārsteidzis, ka ne tikai valsts algotie kārtībsargi, bet arī pašvaldības policisti nesteigs rakstīt administratīvā pārkāpuma paziņojumu, ja naktī automašīna novietota stāvēšanai neatļautā vietā. Tā liecina audio ieraksts ar Valsts policijas pārstāvi:

Pašvaldības policija, kam ir tādas tiesības, pa nakti šobrīd nestrādā.

Savukārt Liepājas pašvaldības policijas pārstāvis taisnojas, ka tik bezcerīgi viss nav:

Mums ir speciālā transporta kontroles nodaļa. Viņu darba laiks reizēm ir līdz deviņiem, reizēm līdz desmitiem, pēc nepieciešamības, bet, protams, viņi vairāk ir darba dienās, darba laikā pārsvarā.

Tas ir tādēļ, ka mums ir ierobežots darbinieku resurss un mums ir daudz citu pienākumu, ne tikai pārkāpēju sodīšana par nepareizi novietotu automašīnu.

Piebilst, ja saņem ziņu par pārkāpumu nakts stundās, tad nevis transporta kontroles nodaļu darbinieki, bet gan citi, kas strādājot visu diennakti tomēr reaģējot:

“Vienīgi viņiem savādāks princips. Viņi nevis “stāda” uz vietas administratīvā pārkāpuma paziņojumu, bet viņi noformē vietas apskates protokolu, un pēc tam tiek uzsākta lietvedība.”

Sastaptie taksometru vadītāji to gan apšauba, jo nezinot nevienu gadījumu, kad tas esot īstenots arī praksē.

Foto

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl