Lidostā taksisti atkal ”plēš 9 ādas”. Par braucienu līdz Rīgas centram pieprasa pat 50 eiro

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

73 komentāri

Lidostas administrācija aizvien biežāk saņem sūdzības no pasažieriem, kuri nav apmierināti ar taksistu sniegto pakalpojumu.

Šogad ar tiesas lēmumu lidostai likts demontēt barjeru, kas ierobežoja pārvadātājus, kuri drīkstēja lidostā uzņemt pasažierus. Līdz šim tie bija tā saucamie zaļie un sarkanie taksometri. Tagad peļņā drīkst doties ikviens taksists.

Atšķirībā no pagājušajiem laikiem šobrīd ikvienam taksistam par stāvēšanu lidostā jāmaksā. Katra pusstunda maciņu patukšo par eiro piecdesmit, tāpēc taksisti drūzmējas tieši pirms oficiālās iebrauktuves, lai lidostas oficiālajā teritorijā iebrauktu pašā pēdējā brīdī.

Rezultātā taksometra vadītājam ir lielākas izredzes teritorijā nepavadīt tik ilgu laiku, lai maksājuma apmērs nepārsniegtu minimālo 1,50 eiro. Tomēr izrādās, ka taksisti šo summu pieprasa segt pasažieriem, kuri tiek uzņemti lidostā.

Laura Karnīte

Laura Karnīte
Lidostas ”Rīga” pārstāve

Ja iepriekšējās kārtības laikā mēs nesaņēmām sūdzības par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem, tad šobrīd saņemam aizvien vairāk sūdzību; tās var iedalīt divos blokos.

Sūdzas gan par sniegto pakalpojumu kvalitāti – automašīnas, to bagāžnieki ir netīri. Tāpat taksometru vadītāji atsakās vest pasažierus, ja jābrauc neliels attālums.

Tāds brauciens vadītājam neesot izdevīgs.

Lidostas administrācijas pārstāve norāda, ka tūristi sūdzas arī par to, ka nokļūšana pilsētas centrā izmaksā pat 50 eiro.

Lidostas teritorijā dežurē arī Valsts policijas pārstāvji, kuri uzrauga, lai taksometru vadītāji ievērotu ceļu satiksmes noteikumus.

Tāpat pārbaudēs dodas arī Mārupes novada pašvaldības policija, kas pārliecinās, ka taksometru kompānijai ir nepieciešamā licence.

73 komentāri