Lidostā taksisti atkal ”plēš 9 ādas”. Par braucienu līdz Rīgas centram pieprasa pat 50 eiro

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

73 komentāri

Lidostas administrācija aizvien biežāk saņem sūdzības no pasažieriem, kuri nav apmierināti ar taksistu sniegto pakalpojumu.

Šogad ar tiesas lēmumu lidostai likts demontēt barjeru, kas ierobežoja pārvadātājus, kuri drīkstēja lidostā uzņemt pasažierus. Līdz šim tie bija tā saucamie zaļie un sarkanie taksometri. Tagad peļņā drīkst doties ikviens taksists.

Atšķirībā no pagājušajiem laikiem šobrīd ikvienam taksistam par stāvēšanu lidostā jāmaksā. Katra pusstunda maciņu patukšo par eiro piecdesmit, tāpēc taksisti drūzmējas tieši pirms oficiālās iebrauktuves, lai lidostas oficiālajā teritorijā iebrauktu pašā pēdējā brīdī.

Rezultātā taksometra vadītājam ir lielākas izredzes teritorijā nepavadīt tik ilgu laiku, lai maksājuma apmērs nepārsniegtu minimālo 1,50 eiro. Tomēr izrādās, ka taksisti šo summu pieprasa segt pasažieriem, kuri tiek uzņemti lidostā.

Laura Karnīte

Laura Karnīte
Lidostas ”Rīga” pārstāve

Ja iepriekšējās kārtības laikā mēs nesaņēmām sūdzības par taksometru sniegtajiem pakalpojumiem, tad šobrīd saņemam aizvien vairāk sūdzību; tās var iedalīt divos blokos.

Sūdzas gan par sniegto pakalpojumu kvalitāti – automašīnas, to bagāžnieki ir netīri. Tāpat taksometru vadītāji atsakās vest pasažierus, ja jābrauc neliels attālums.

Tāds brauciens vadītājam neesot izdevīgs.

Lidostas administrācijas pārstāve norāda, ka tūristi sūdzas arī par to, ka nokļūšana pilsētas centrā izmaksā pat 50 eiro.

Lidostas teritorijā dežurē arī Valsts policijas pārstāvji, kuri uzrauga, lai taksometru vadītāji ievērotu ceļu satiksmes noteikumus.

Tāpat pārbaudēs dodas arī Mārupes novada pašvaldības policija, kas pārliecinās, ka taksometru kompānijai ir nepieciešamā licence.

TOP komentāri

 • Egija Sameena Jamal
  +5 +5 0

  Egija Sameena Jamal

  Man sitaa bija vienreiz stavu gaidu savejos kad piebrauks..piebrauc taxis prasa man city? Es saku no Deglava street sis atbild - oh 65 euro its very cheep....es saaku reekt skatis manejie brauc un uz atvadam tacistam pateicu podaviwsja starij pirdun...???? sim zoklis liidz zemei valaa ne parunaat ne pabraukt vairs nevar... baac nu ka nav kauna....nu tiesaam Lv laikam.ir vieniigaa valsts kur tik kaadu apcakareet...valdiba cakaree taxisti cakaree veikalis cakaree..fuij
 • Martin Kudrenicky
 • Gints Ziediņš
  +5 +5 0

  Gints Ziediņš

  Informatīvs plakāts lidostā,vai kāds velcome to lv buklets, atrisinātu šo problēmu."ja Jums šķiet ka tiekat krāpti,lūdzu zvaniet 112 un lūdziet policijas palīdzību! Brauciens līdz Rīgas centram ar autobusu maksā tik un tik (piedošanu,nezinu cik maksā) un brauciens ar taksometru,nevajadzētu pārsniegt tik un tik"

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl