Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

3 komentāri

Izrādās, ka Latvijas pierobežā dzīvojošajiem zemniekiem ir jāprot ne vien nodarboties ar lauksaimniecību vai lopkopību, bet arī ar pašaizsardzību un savas pazudušās mantas pēdu dzīšanu. Par to pārliecinās Auces puses zemnieku saimniecības īpašnieks, pēc kura kādas nakts piedzīvojumiem var sarakstīt kriminālromānu vai rokasgrāmatu tiem, kuru sētā paviesojušies zagļi no Lietuvas.

Kā redzams video novērošanas kamerās, zagļi zemnieku saimniecībā Auces novada Vītiņu pagastā ierodas ap pulksten 2.00 naktī. Viņu mērķis – pie fermas stāvošais ”Belarus” traktors. Sapratuši, ka durvis aizslēgtas, garnadži sameklē dakšu un ar to izņem durvju stiklu. Iekāpj kabīnē, ilgi muļļājas, līdz atrod vajadzīgos vadus, iedarbina traktoru un laižas prom.

Līdz pērnā gada decembra otrajai pusei saimniecībā neviens pat necentās slēgt traktoru durvis, jo nekad nekas nav zudis. Vienā rītā saimnieks mana, ka traktors ir nevis savā vietā, bet tā dīvaini nobraukts malā.

Zvana strādniekam, tas saka, ka atstājis braucamo tur, kur tam jābūt. Tad sākuši skatīt video novērošanas kameras un redz, ka traktoru naktī mēģina aizdzīt divi zagļi. Kas garnadžus iztraucējis? Tas paliek miglā tīts. Izsauc policiju, uzraksta iesniegumu. Vēlāk kaimiņi pastāsta, ka manījuši apkārtnē braukājam aizdomīgu baltas krāsas BMW auto ar Lietuvas numura zīmēm.

Klau, tavs traktors aizbrauca!

Aizdzīto traktoru braucam pa ceļu pamanījusi Maira kaimiņiene, kura pie saviem lopiem dodas nakts melnumā. Zvana kaimiņam.

Mairis, traktora īpašnieks

Viņa man piezvana un saka, ka tikko garām pabraucis sarkans traktors. Vai tikai neesot mans. Lecu biksēs un jozu uz fermu skatīt. Apskatu visapkārt – jā, traktora nav. Tad arī ar auto likos pa ceļu pakaļ zagļiem.

Pa ceļam sazinās ar Latvijas policistiem, tie saka, ka dos ziņu Lietuvas kolēģiem. Tā arī notiek, jo, kad zemnieks iebrauc kaimiņzemē, tur policija jau ir priekšā. Tā nu kopīgiem spēkiem tiek meklētas pēdas.

Krustu, šķērsu pa Leišmali

Dažviet tas ir grūti izdarāms, jo ceļš ir asfaltēts. Pāris vietās meklētāji novirzās no pareizā maršruta, bet atskārtuši, ka nav pareizais virziens, griež riņķī. Vienā brīdi pat redzams, ka zagļi pamanījuši policiju un traktoru uz īsu brīdi paslēpuši kādā Trišķu mājas pagalmā, tad atkal aizbraucis.

Tā, pēdas dzīdams, Mairis ticis teju līdz Šauļu un Pluņģes šosejai. Vien pārsimts metrus pirms tām pēdas strauji vedušas mežā. Tur arī stāvēja nozagtais ”Belaruss”. Acīmredzot zagļi vairs to nav varējuši novaldīt, jo pārsituši kreiso riepu. Pēc pēdām redzams, ka tie skrējuši prom, iekāpuši vieglajā auto un aizbraukuši.

Kurus traktorus zog visvairāk?

Šoreiz viss beidzas veiksmīgi, jo zemnieks savu īpašumu atgūst. Bet nav noslēpums, ka bieži vien pēc kaimiņzemes zagļu viesošanās nozagtais tā arī pačib.

Māris Priednieks, Valsts policijas pārstāvis

Raugoties uz statistiku, pērn no 29 nozagtajām traktortehnikas vienībām ir atrasti 12 traktori un par šiem noziegumiem ir aizturētas astoņas personas. Tikai viena persona ir Lietuvas pilsonis.

Pērn zagļi Latvijā nozaguši 12 ”Belarus”, 12 T-40, 2 gabalus ”JCB” traktorus. Vismierīgāk ir Latgalē, kur bijušas vien trīs zādzības, pa četrām Vidzemes un Kurzemes reģionos, bet vistrakāk klājies Rīgas un Vidzemes reģionos. Tur pērn aizdzīti attiecīgi septiņi un vienpadsmit traktori.

Foto

TOP komentāri

 • Aši
  0 0 0

  Aši

  Manējais jau neuzinātu, ja bākā tiktu ievietots GPRS, labāk jau būtu ja kādu vadu ņemtu nost.
  Izteikts piemērs: sencis savam žikam noņēma svečvadu, no rīta neatradām pagalmā, tad pēc pāris stundām pie viena šrota ar pilnu bāku.
  Rezumē: zagļi ir idioti un leiši ir idioti.
  Pag. Leiši ir LT, Lietuvos ir idiotas?
 • SO.
  0 0 0

  SO.

  Pēc M.Priednieka teiktā var izsecināt, ka izdodas atrast Latvijas pilsoņu nozagto, bet ar citiem nekā neiet.
 • Žanis

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl