Latvijas šoferiem jāmaksā papildus par to, ka viņi ir latvieši un dzīvo Latvijā

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

209 komentāri

Normunds strādā gan Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumā. Vidēji katru otro nedēļu viņš dodas uz Varšavu, lai izvadātu pasūtījumus uz dažādām valstīm. Regulāri nākas doties uz Igauniju, Somiju, arī dzimteni, taču, šķērsojot Latvijas robežu, viņam jāmaksā īpaša nodeva.

Strādājot Polijas uzņēmuma labā, Normunds pārvietojas ar Polijā reģistrētu automašīnu. Pavisam nesen viņu, braucot no Varšavas uz Rīgu, apturēja ceļu policija. Likumsargi norādīja, ka nav nomaksāta īpaša nodeva, kas var rezultēties ar naudas sodu no 150 līdz 400 eiro. Šoreiz policisti pakratīja pirkstu, nosakot, ka nākamreiz nāksies maksāt.

Normunds
strādā arī Polijas uzņēmumā

Braucu ar vieglo automašīnu, kas piekrāmēta ar preci. Esmu Latvijas iedzīvotājs, esmu šeit deklarējies, bet man esot jāmaksā 10 eiro dienā par to, ka esmu deklarējies Latvijā.

Darba devējam mēs kļūstam neizdevīgi.

Jaunā nodeva spēkā stājās ar šā gada sākumu. Maksa par vienas dienas atļauju ir 10 eiro, par mēnesi 250 eiro, par pusgadu 600, turpretī, ja pa Latvijas ceļiem ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu vēlaties braukāt gadu, tad gatavojieties šķirties no 1000 eiro.

Lauris Miķelsons
Satiksmes ministrijas juriskonsults

Šāda nodeva tika ieviesta, lai tiktu ierobežota šādu transportlīdzekļu izmantošana Latvijā, veicinātu to reģistrāciju Latvijā. Normatīvie akti neparedz izņēmumus, katram jāizvērtē vai maksāt nodokli pa dienām, vai reģistrēt transportlīdzekli Latvijā.

CSDD sniegtā informācija liecina, ka šā gada laikā visvairāk nodoklis maksāts par vienas dienas atļaujām, tikai 152 gadījumos apmaksāta gada nodeva. Kopskaitā atļaujas piešķirtas 7322 transportlīdzekļiem.

Ministrija ir apmierināta ar ienākumiem no jaunās nodevas. Tuvākajā laikā nav plānots ieviest atvieglojumus tiem, kuri strādā ārzemēs.

TOP komentāri

 • Ruta Krauze
  +117 +104 -13

  Ruta Krauze

  Un vēl sāka lai braucam mājās.latvijā nevienu negaida.pat ciemos negribas braukt
 • Martins Kuks
 • Inese Janševska
  +61 +57 -4

  Inese Janševska

  .. SUPPER... !!1 > VAI TIE 100 PILSO'NI , KAS VALDIIBAA ARII VISU CIITIIGI UN GODIIGI MAKSAA UN MAKSAAS.. ????? !!!!!!! ???????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl