Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

209 komentāri

Normunds strādā gan Latvijas, gan ārvalstu uzņēmumā. Vidēji katru otro nedēļu viņš dodas uz Varšavu, lai izvadātu pasūtījumus uz dažādām valstīm. Regulāri nākas doties uz Igauniju, Somiju, arī dzimteni, taču, šķērsojot Latvijas robežu, viņam jāmaksā īpaša nodeva.

Strādājot Polijas uzņēmuma labā, Normunds pārvietojas ar Polijā reģistrētu automašīnu. Pavisam nesen viņu, braucot no Varšavas uz Rīgu, apturēja ceļu policija. Likumsargi norādīja, ka nav nomaksāta īpaša nodeva, kas var rezultēties ar naudas sodu no 150 līdz 400 eiro. Šoreiz policisti pakratīja pirkstu, nosakot, ka nākamreiz nāksies maksāt.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Normunds
strādā arī Polijas uzņēmumā

Braucu ar vieglo automašīnu, kas piekrāmēta ar preci. Esmu Latvijas iedzīvotājs, esmu šeit deklarējies, bet man esot jāmaksā 10 eiro dienā par to, ka esmu deklarējies Latvijā.

Darba devējam mēs kļūstam neizdevīgi.

Jaunā nodeva spēkā stājās ar šā gada sākumu. Maksa par vienas dienas atļauju ir 10 eiro, par mēnesi 250 eiro, par pusgadu 600, turpretī, ja pa Latvijas ceļiem ar ārvalstīs reģistrētu automašīnu vēlaties braukāt gadu, tad gatavojieties šķirties no 1000 eiro.

Lauris Miķelsons
Satiksmes ministrijas juriskonsults

Šāda nodeva tika ieviesta, lai tiktu ierobežota šādu transportlīdzekļu izmantošana Latvijā, veicinātu to reģistrāciju Latvijā. Normatīvie akti neparedz izņēmumus, katram jāizvērtē vai maksāt nodokli pa dienām, vai reģistrēt transportlīdzekli Latvijā.

CSDD sniegtā informācija liecina, ka šā gada laikā visvairāk nodoklis maksāts par vienas dienas atļaujām, tikai 152 gadījumos apmaksāta gada nodeva. Kopskaitā atļaujas piešķirtas 7322 transportlīdzekļiem.

Ministrija ir apmierināta ar ienākumiem no jaunās nodevas. Tuvākajā laikā nav plānots ieviest atvieglojumus tiem, kuri strādā ārzemēs.

TOP komentāri

 • Ruta Krauze
  +117 +104 -13

  Ruta Krauze

  Un vēl sāka lai braucam mājās.latvijā nevienu negaida.pat ciemos negribas braukt
 • Martins Kuks
 • Inese Janševska
  +61 +57 -4

  Inese Janševska

  .. SUPPER... !!1 > VAI TIE 100 PILSO'NI , KAS VALDIIBAA ARII VISU CIITIIGI UN GODIIGI MAKSAA UN MAKSAAS.. ????? !!!!!!! ???????

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl