1 komentārs

No vienas puses – attīti odometri, dažādas slēptas tehniskas ķibeles, no otras puses – četrriteņu braucamais par iespējams pievilcīgu cenu. Tas, ar ko jārēķinās, ja iecerēts iegādāties lietotu auto.

Ja tas nolemts, tad, protams, ka jāpacenšas pārbaudīt auto vēsture, lai nenopirktu kaķi maisā. Viens no biežākajiem klupšanas akmeņiem – manipulēšana ar spēkratu nobraukumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bez Tabu skatītājs, pētot automašīnu piedāvājumu sludinājumu serverī, nonācis pie skarba atklājuma.

Lūkojoties virtuālajā sludinājumu dēlī, noskatīju kādu lietoto auto par pievilcīgu cenu. It kā jau viss kārtībā, bet nejauši “uzdūros” mājaslapai, kurā skaidri gaiši rakstīts, ka sludinājumā norādītais kilometru skaits neatbilst patiesībai, odometrs ir attīts. Vai kārtējais krāpnieks?

Četrus gadus vecs auto, šogad ievests no Francijas, par pievilcīgu cenu, ar acij patīkamu kilometru nobraukumu. Sludinājums, kas liekas pievilcīgs līdz brīdim, kad kādā citā mājaslapā ierauga ne to patīkamāko informāciju.

Foto

Tā vēsta, ka spēkratam patiesais nobraukums ir cits, odometrs attīts. Ko tas nozīmē? Gatavojamies zvanīt pārdevējam, pa tam lāgam uzrunājot ilggadēju Bez Tabu auto ekspertu.

Foto: LETA

Foto: LETA

Uģis Vītols, auto eksperts

Ir pieprasījums, ir piedāvājums. Odometrus attin dažādu iemeslu dēļ. Gan lai šmauktos, gan sakārtotu izdevīgāku apdrošināšanu. Vācijā ir rūpnīcas, kuras automašīnām liek jaunus motorus, līdz ar to arī odometrs tiek likts jauns.

Kā būs ar šo spēkratu? Kārtējais, kuru bāleliņi pacentušies ”uzlabot”, vai spēkrats, kuram kaut kas darīts vēl esot ārzemēs? Ar pārdevēju izdodas sazināties zvanot vairākas reizes. Auto vēl nav pārdots. Pēc neilga sarunas brīža pajautājam par nobraukumu.

Saruna ar auto tirgotāju:

-Es intereses pēc paskatījos mājas lapā, kurā par auto nav tas labākais ieraksts. Ka esot attīti kilometri.

-Jā. Par noskrējienu, visticamākais, ka tas tā ir, tas ir notīts. Es viņu ar tādu noskrējienu jau nopirku.

-Ar tiem 190 000?

-Jā. Bet es domāju ka viņam ir notīts.

-Tad Jūs neesat pirmais auto īpašnieks Latvijā?

-Nē, Latvijā es esmu pirmais īpašnieks. Es domāju, ka viņai odometrs ir attīts Francijā, pirms pārdošanas.

Šādas situācijas gadoties visai bieži, un pierādīt, ka tieši pārdevējs ir gribējis šmaukties, ir grūti. Auto eksperts Uģis Vītols arī atzīst, ka, iespējams, potenciālajiem pircējiem vajadzētu mazliet mainīt uzskatus, jo ne vienmēr velns ir tik melns, kā to mālē.

Katra paša ziņā paliek tas, vai šādu auto iegādāties un cik rūpīgi pārbaudīt informāciju par spēkrata vēsturi!

Video

TOP komentāri

  • AUTOIZSOLE.LV
    +1 +1 0

    AUTOIZSOLE.LV

    Pērciet auto no AUTOIZSOLE.LV, tur visi auto ir ar 100% garantiju, ka odometra rādītāji ir patiesi.
    Jūsu AUTOIZSOLE.LV.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl