Latvijā esoša taksometru kompānija darbiniekus spiež uz sava vārda reģistrēt mikrouzņēmumus

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

6 komentāri

Šodien Valsts ieņēmumu dienests paziņoja, ka nosūtījis vēstules Rīgas domes Satiksmes departamentam, Rīgas pašvaldības policijai, kā arī vairākām citām pašvaldībām, aicinot uzsākt taksometru skaitītāju pārbaudes taksometros. Paredzams, ka pirmie kontroles pasākumi varētu notikt jau tuvākajā laikā. Bet tā ir tikai viena maza šīs tēmas joma.

Iespējams, ka kādam derētu pārbaudīt arī to, ar kādiem nosacījumiem darbā tiek pieņemti vadītāji un ar kādām problēmām jāsaskaras tiem, kuri nolemj sadarbību ar taksometru kompānijām pārtraukt. Vēlies izpildes plāna atlaidi un citus labumus, pie mums strādājot?

Tad piereģistrē uz sava vārda mazo uzņēmumu. Nē, pašai nekas nav jādomā, viss ir gatavs. Par šādu sarunu, uzsākot sadarbību, Bez Tabu atstāsta nu jau bijusī taksometra vadītāja.

”Absolūti viss jau bija sakārtots. Aizbraucām uz Uzņēmumu reģistru, jau esošu SIA piereģistrējām uz mana vārda, man bija tikai jāatver bankas konts.”

Tālāk sieviete par uzņēmumu nav interesējusies, visas atskaites, finanšu operācijas veic grāmatveži. Viņa uzņēmumā nostrādā gadu, tad nolemj nodarbi pārtraukt. Kad sadarbība beidzas, bijusī taksometra vadītāja no saistības ar uzņēmumu vēlas atbrīvoties.

Runā ar lielā uzņēmuma pārstāvjiem, tie sola visu sakārtot, bet nekas uz priekšu nekust. Ko par izveidojušos situāciju saka taksometru pārvaldītājs? Viņi sarunās ar Bez Tabu klātienē neielaižas.

”Pielikumā pievienoju “BalticTAXI” izpilddirektora Viktora Jankoviča komentāru. Divpusējas sadarbības jautājumus “BalticTAXI” nerisina ar mediju starpniecību, tādēļ šajā situācijā vēl plašāki komentāri sniegti netiks.”

Kundze sakās zinot, ka viņa ir vienīgā SIA valdes locekle. Gan Valsts ieņēmumu dienestā, gan Uzņēmumu reģistrā Bez Tabu dzird skaidrojumu, ka cilvēkam, ja uz viņa vārda ir piereģistrēts uzņēmums, tas jālikvidē pašam.

Likvidācijas process kādam var šķist sarežģīts un laikietilpīgs, bet Uzņēmumu reģistrā mierina, ka viss process vidēji aizņem aptuveni mēnesi. Par pirmo likvidācijas procesa daļu jāmaksā 30 eiro, otrais posms ir bez maksas. Un neviens cits cilvēka, uz kura vārda uzņēmums ir reģistrēts, neko darīt nedrīkst.

6 komentāri