Labākais brauciens ar taksometru manā mūžā! Rīgā parādījies dziedošs taksometra vadītājs

Agnese Drunka

Autors: Agnese Drunka

Bez Tabu raidījuma vadītāja, kas visiem stāstiem pieķeras ar pieredzējušas žurnālistes krampi.

0 Komentāru

Pirms pāris nedēļām aktieris Madars Zvagulis sociālajā vietnē “Twitter” dalījās ar ierakstu, kurā viņš vēsta, ka piedzīvojis labāko braucienu ar taksometru no Vecrīgas uz mājām. Iemesls – taksometra šoferis, kurš pasažieriem piedāvā pats uzdziedāt.

“Bez Tabu” aptaujājot potenciālos dziedošā taksista pasažierus, atklāj, ka tikai retajam būtu iebildumi brauciena laikā klausīties šofera dziedājumā, tiesa, ar noteikumu, ka viņš labi dzied. Kaut gan, visticamāk, mums katram ir savi kritēriji, pēc kuriem nosakām, vai tas ir labs dziedājums. Kā viena no aptaujātajām teic, galvenais, lai ausis nesāp no viņa dziesmas.

Pasaulē ne reizi redzēti taksometru šoferi, kuri izklaidē pasažierus dziedot. Iespējams, tāpēc ļaudis dalās ar šo notikumu un mudina mūs noskaidrot, kas viņš ir un kāpēc dzied.

Taksometra šoferis, pirms sākt dziedāt, pajautā, vai pasažieris to vispār vēlas. Ja saņem noliedzošu atbildi, ar savu dziedājumu neapgrūtina. Toties, saņemot no pasažiera jāvārdu, uzsāk dziedāt. Dziedāt šoferim patīk, kopš sevi atceras, tieši tāpat kā braukšanu par auto sauc par savu kaislību.

Artūrs Abramenko
dziedošais taksometra šoferis

Es vienkārši esmu kaislīgs autovadītājs. Braucu jau  no 15 gadu vecuma, atvainojos, ka bez tiesībām dažus gadus. Nupat jau pagājuši divdesmit divi gadi, kopš ikdienā braucu pie braucu pie stūres.

Taksometru vada jau gadu, dziedāt pasažieriem gan sācis pavisam nesen un sauc sevi par profesionāli neprofesionālu dziedātāju, kurš dziedājis allaž. Taksometra vadītājs atceras, ka skolas laikā kora mēģinājumi pieskaņoti viņa vēlmēm un iespējām.

Artūrs Abramenko
dziedošais taksometra vadītājs

Kad skolas laikā bija paredzēts matemātikas kontroldarbs, tad man bija jādodas uz kora mēģinājumu, jāgatavojas skatei. Dziedājis es vienmēr esmu un vienmēr esmu mīlējis dziedāt.

Artūrs nesekmīgi centies iekļūt dažādos talantu šovos,  savulaik “Talantu fabrikā”, uz atlasi devies arī TV3 šovam “X faktors”. Šobrīd sapnis par dziedāšanu uz lielajām skatuvēm atmests, bet dziedāšana palikusi. Par savu skatuvi Artūrs sauc mašīnas stūri. Un viņš godīgi atzīst, ka dzied savtīgos nolūkos, tāpēc, ka patīk dziedāt, un, ja ar to vēl var iepriecināt kādu, tad Artūra plāns izdevies.

Dziedošā taksista repertuārā gan ir tikai romantiskas un sirdi plosošas dziesmas, kam iemesls ir paša salauztā sirds. Lai arī pagājuši četri gadi, kopš viņu pametusi mīļotā, Artūra sirds nav sadzijusi un viņš to dziedē, dziedot skumjas dziesmas.

Repertuārā gan ir tikai četrpadsmit dziesmu, gandrīz visas angliski, tikai viena latviski un viena krievu valodā. Latviski taksists dzied latviešu grupas “Re:Public” kādreizējo  supergrāvēju  “Strēlniece”. Par dziesmu krievu valodā Artūrs saka, ka tā, viņaprāt, ir skaistākais latviešu-krievu estrādes kopdarbs, tāpēc “Skoļzkije uļici” parasti izpilda krieviski runājošiem pasažieriem.

Protams, ir bijuši pasažieri, kuri lūguši dziesmu pārtraukt un ieslēgt radio, bet, kā apgalvo pats dziedošais taksists, viņu ir mazākumā. Lielākoties pēc brauciena saņem komplimentus un ir pat nācies dzirdēt, ka tas bijis skaistākais notikums pasažiera dzīvē. Taksists, kurš uzlabojis dzīvi.
Artūrs Abramenko
izklaidē pasažierus dziedot

Kam mums tie talanti ir doti?  Tāpēc – lai mēs ar tiem dalītos.

0 Komentāru