Kurbada un Satekles ielas krustojumā autovadītāji regulāri apdraud gājēju drošību. Atbildīgais dienests uzlabojumus satiksmes drošībā nesola

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

1 komentārs

Autovadītāji, kuri klaji ignorē ceļu satiksmes noteikumus, strauja traukšanās, nepalaižot gājējus, kuri turpina ceļu paralēli galvenajam ceļam, skolēnu dzīvības apdraudējums, vecāku ar ratiņiem minstināšanās, pirms izlemt, kurš ir visdrošākais brīdis ielas šķērsošanai. “Bez Tabu” skatītājs aprakstīta situācija, kura ik rītu tiek piedzīvota šķērsojot Kurbada ielu.

Ja dienas laikā Satekles iela ne ar ko neatšķiras no citām Rīgas brauktuvēm, tad rīta agrumā krustojumā ar Kurbada ielu valda ”bardaks”. Abos virzienos plūst auto straume divās joslās, no kurām daudzi autovadītāji negriežas pa kreisi vai labi uz Kurbada ielu, nereti piemirstot, ka to rīta stundās šķērso gājēji.

Aculiecinieks

”Atbrauciet, lūdzu, kādu rītu uz Kurbada un Satekles ielas krustojumu laikā, kad bērni dodas uz skolu! Tas ir krustojums, kur katru rītu skolēni riskē ar savām dzīvībām, jo tikt pāri Kurbada ielai ir tikpat kā neiespējami. Visas ielas garumā nav nevienas gājēju pārejas, šoferi neskatās, vai pāri ielai neiet cilvēks!”

Arī “Bez Tabu” acu priekšā kāds riteņbraucējs ir spiests strauji bremzēt, lai nepakļūtu zem kāda auto, kurš no Satekles ielas pa labi nogriežas uz Kurbada ielu. “Bez Tabu” uzrunā gājējus, riteņbraucējus, un visi kā viens atzīst, ka tur ir nepieciešama kaut vai neregulējama gājēju pāreja. Zīmīgi, ka, lai arī Latvju teikas varoņa vārdā nosauktā iela nav gara, uz tās nav nevienas ”zebras”. Pēc Valsts policijas sniegtajiem datiem Kurbada un Satekles ielas krustojumā pērnajā gadā notikuši pieci, bet šā gada astoņos mēnešos divi ceļu satiksmes negadījumi, bet neviens no tiem nav saistīts ar gājējiem. To piesauc arī Satiksmes departamenta pārstāve.

Una Ahuna-Ozola
Satiksmes departamenta pārstāve

”Par šo krustojumu departaments ir saņēmis tikai vienu sūdzību, un tas bija tālajā 2004. gadā. Tas acīmredzot nozīmē, ka gājēju un autovadītāju mijiedarbība tur visu laiku ir veiksmīga. Gājēju pāreja Kurbada ielā būtu ierīkojama pārdesmit metrus no Satekles ielas, bet, ņemot vērā gājēju paradumus, viņi diez vai ietu liekus pārdesmit metrus.”

Departamentā šobrīd netiek izskatīta iecere Kurbada ielā ierīkot gājēju pāreju. Ne neregulējamu, ne regulējamu, un šāda iespēja netiek izskatīta, arī skatoties saulainajā nākotnē.

Foto

TOP komentāri

  • Kaimiņš
    0 0 0

    Kaimiņš

    Vislielākā problēmu tur ir tā, ka atļauts kreisais pagrieziens uz Kurbada ielu! Regulāras avāriju situācijas. Statoilā var iebraukt arī, pabraucot 100m un tad nogriezties uz Ģertrūdes ielu! Tas viss izmaksātu tikai 1 ceļa zīmi - uz Satekles ielas - virzienā uz Valmieras ielu - tikai taisni!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl