Kur taisnība? Auto apskādēts, paša vainas nav, bet pilnu atlīdzību no apdrošinātāja nesaņemt!

2 komentāri
Kur taisnība? Auto apskādēts, paša vainas nav, bet pilnu atlīdzību no apdrošinātāja nesaņemt!

Iepriekšējā vakarā Evija novietojusi savu spēkratu sveiku un veselu ielas malā Āgenskalnā, taču nākamajā rītā viņu sagaidījis nepatīkams pārsteigums.

Stāvošai automašīnai norauts spogulis, saskrāpēta tās kreisā puse, bojāts disks un durvis. Tā kā bijusi OCTA un pati nav izraisījusi ceļu satiksmes negadījumu, vīrs, kurš ir faktiskais automašīnas īpašnieks, uzrakstījis pieteikumu atlīdzībai.

Kad saņēmuši no transportlīdzekļa apdrošinātāja lēmumu, nācies piedzīvot otru nepatīkamu pārsteigumu.

Apdrošinātājs gatavs izmaksāt atlīdzību tikai par norauto spoguli. Evija ir sašutusi un jūtas bez vainas vainīga, jo ne jau pati savu stāvošo spēkratu saskādējusi. Uzskata, ka apdrošinātājs izvairās no atlīdzības izmaksas.

Raidījums Bez Tabu sazinās ar Gjensidige pārstāvi, kurš paziņo:

Apskatot vainīgo automašīnu un ņemot vērā policijas izziņā rakstīto, ir secināts, ka šajā negadījumā bojāts varēja būt tikai spogulis. Tātad tos pārējos bojājumus nebija ar ko veikt.

Skaidro, ka vainīgā automašīna bijusi tādas pat klases un izmēra kā cietusī automašīna.

Foto

Ja vainīgā būtu radījusi bojājumus (kas ir 20 centimetrus virs cietušās automašīnas sliekšņa), tad arī tai būtu jābūt vismaz skrāpējuma pēdām, bet tādu neesot bijis. Kā varēja rasties saskrāpētais sāns, varbūtību esot daudz.

Ja ir pretenzijas, Transportlīdzekļu apdrošinātāju biroja priekšnieks aicina rakstīt iesniegumu. Eksperti, apskatot abus spēkratus, visticamāk, nekļūdīgi novērtēs, kāda atlīdzība pienākas.

Katru gadu saņem vidēji 150-200 sūdzības no autovadītājiem, kas nav mierā ar apdrošinātāju pieņemto lēmumu, 10-15 procenti izrādās pamatotas.

Video

2 komentāri