Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

1 komentārs

Kad aprīlī Krimuldas novada Sunīšos tika uzstādītas 9 identiskas ceļazīmes, kas apzīmē nelīdzenu ceļu, vietējie iedzīvotāji bija neizpratnē. Tā vietā, lai ceļu salabotu, iztērēti lieli līdzekļi ceļazīmju uzstādīšanai.

Sunīšu iedzīvotājs Oskars apšauba ceļazīmju uzstādīšanas lietderīgumu. Cauri ciematam ved tikai viens ceļš, pārējie ir mazi celiņi, kas ved uz mājām un saimniecībām. Pēc Oskara domām, pietiktu, ja ceļazīmes uzstādītu ceļa posma sākumā un beigās, kopsummā ne vairāk kā trīs ceļazīmes.

Oskars
Sunīšu iedzīvotājs

Šīs deviņas zīmes uzstādītas 1,2 kilometru garā posmā. Tas ir adekvāti? Tā pareizi tērē valsts līdzekļus? Citādāk ciematā nevar iebraukt, kā pa šo ceļu. Par to naudu varēja ceļu saremontēt, nevis uzstādīt vienādas ceļazīmes.

 

 

“Latvijas valsts ceļi” darbinieki gan pārliecināti par ko citu. Ceļš nepietiekama finansējuma dēļ labots netiks, un zīmju uzstādīšana ir pareizais risinājums.

Anna Kononova

Anna Kononova
“Latvijas valsts ceļi” pārstāve

Kopš šā gada aprīļa vietējas nozīmes autoceļš Sunīši-Viesturi (V92) ir iekļauts avārijas stāvoklī esošo posmu sarakstā. Ceļa posmu avārijas stāvoklī apzīmē abos ceļa virzienos, lai autovadītāji tās laikus pamanītu, braucot no abām pusēm un neiebrauktu, piemēram, bedrē. Turklāt brīdinājuma zīmes ir jāizvieto arī aiz krustojumiem, un tie šajā posmā ir vairāki. Zīmju skaits ir atbilstošs noteikumiem un standartiem.

Zīmju uzstādīšana izmaksāja 2 333,04 eiro ar PVN, vienas ceļazīmes uzstādīšana izmaksājusi 259 eiro.

Foto

TOP komentāri

  • vēstule Oskaram:)
    0 0 0

    vēstule Oskaram:)

    Bet šos ceļus jau ir sabojājuši mežu īpašnieki vai uzpircēji, kas vadā pa naktīm savas pārpilnās kravas. Arī visiem zināmais Sergejs. Un arī Cūku Kūts jeb Rukas tehnika, kas katru dienu izvadāja kūtsmēlslus ar lielumlielu cisternu.. un tie sūdi krita ārā uz ceļa, jo traktoristam jau maksā par cisternām, ne kvalitāti...
    Manuprāt, ka zīmes ir OK! = nav ko ātri braukt ciemata teritorijā... Un varbūt vajag vērsties tieši pie šī ciemata ceļa "izsaimniekotājiem... ne apsaimniekotājiem :)

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl