Komunikācijas kļūda vai nolaidība? Ielas iegruvums Rīgā kopš jūlija tracina šoferus, Satiksmes departaments atzīst neizdarību

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Rīgā, Sarkandaugavas mikrorajonā, ielā ar intensīvu satiksmi jau jūlijā izveidojās prāvs iegruvums, tomēr atbildīgais dienests ilgstoši nesteidza labot ielas segumu. Pēc atbildības “futbolēšanas” iesaistījās  “Bez Tabu”, Rīgas domes Satiksmes departamenta pārstāvji raidījumam taisnojās, ka notikusi komunikācijas kļūda starp iestādēm, kuras dēļ iegruvumu ilgstoši nelaboja.

Septembra sākumā raidījums “Bez Tabu” saņēma sūdzību no rīdzinieka Jura, kurš ziņoja, ka galvaspilsētā, Sarkandaugavas apkaimē, Tilta ielā (pie Tilta ielas 20. nama), kur bieži jau tā ir intensīva satiksme un veidojas sastrēgumi, divas nedēļas atbildīgie neliekas ne zinis par prāvu ielas seguma iegruvumu.

“Bez Tabu” apsekoja konkrēto vietu, kur konstatēja iegruvumu, kas bija nelabots, ap to bija izlikti norobežojumi. Dziļā bedre ar norobežojumiem aizņēma lielu brauktuves daļu, līdz ar to apgrūtināja intensīvo satiksmi.

Foto: Bez Tabu

Apkaimē uzrunātie iedzīvotāji arī pauda sašutumu, norādot, ka bedre izveidojās nevis pirms divām nedēļām, bet jau jūlijā.

Vladimirs
Sarkandaugavas iedzīvotājs

Bedre te ir varbūt jau divus mēnešus. Ilgu laiku. Kā vienmēr, Satiksmes departaments “strādā”!

Igors
Sarkandaugavas iedzīvotājs

Neviens nelabo! Ko var domāt? Jāsalabo! Automašīnas visu laiku to apbrauc, sastrēgumi veidojas. Tā traucē, protams! Sastrēgumi, šoferiem tas nepatīk. Jālabo, bet nav, kas to dara, tā izskatās. Šoferi maksā ceļa nodokli. Kur nauda nonāk? Algas maksā tiem, kuriem būtu jālabo, bet neviens to nedara.

Ilona
strādā netālu no iegruvuma vietas

Neatliekamā medicīniskā palīdzība nevarēja tikt garām. Auroja pa visu Sarkandaugavu. Vakar viena automašīna tur iebrauca.

Raidījums “Bez Tabu” iemūžināja iegruvumu un vērsās Satiksmes departamentā, kur sākotnēji norādīja uz pašvaldības uzņēmuma “Rīgas ūdens” atbildību.

Rīgas domes Satiksmes departaments

Iesēdumi un ieguvumi uz brauktuvēm visbiežāk veidojas apakšzemju komunikāciju avārijas stāvokļa dēļ. Šādas situācijas iepriekš ir grūti paredzēt. Rīgas pašvaldības saistošie noteikumi nosaka, ka katrs inženierkomunikāciju īpašnieks un valdītājs ir atbildīgs par savu īpašumu. Satiksmes departamenta pārziņā un atbildībā lietus pieņēmējsistēma. Par situāciju, kas izveidojās Tilta ielā, izvērtējot topogrāfiju, tika secināts, ka vieta, kur izveidojies iesēdums, atrodas uzņēmuma ”Rīgas ūdens” inženierkomunikācijas. Par šo situāciju tika informēts pašvaldības uzņēmums jau jūlijā beigās.

Tā kā Satiksmes departaments “aizfutbolēja” atbildību “Rīgas ūdens” virzienā, “Bez Tabu” vērsās arī šajā uzņēmumā, kur gan noliedza, ka pie vainas būtu “Rīgas ūdens” komunikācijas. Uz jautājumiem “Rīgas ūdens” pārstāvis sniedza daudz īsāku skaidrojumu: “Kā lai mēs komentējam iegruvumu, kura cēlonis noteikti nav ”Rīgas ūdens” komunikāciju problēma? Zīlēt, kāpēc radusies bedre, ir nenopietni.”

Atbildības “futbols” noslēdzas ar “komunikācijas kļūdas” atzīšanu

Pēc saņemtās atbildes no “Rīgas ūdens” raidījums atkārtoti sazinājās ar Satiksmes departamentu, kas šoreiz norādīja, ka starp institūcijām notikusi “komunikācijas kļūda”. Izrādās, pēc iegruvuma izveidošanās jūlijā “Rīgas ūdens” reaģēja uzreiz: pārbaudīja inženierkomunikācijas, neatklājot tajās bojājumus. Līdz ar to atbildīgs par seguma remontdarbiem tomēr bija Satiksmes departaments. Tiesa, Satiksmes departaments neveica savus pienākumus.

Rīgas domes Satiksmes departaments

Uzņēmumam ”Rīgas ūdens” norādījām veikt foto un video pārbaudi, pēc kā secināts, ka nav novērota avārijas situācijas. Diemžēl šajā situācijā radusies komunikācijas kļūda [starp dienestiem], kā rezultātā iesēduma vieta regulāri tika norobežota un segums netika atjaunots. Tikai tagad, saņemot informāciju par foto un video reģistrāciju, ikdienas ielu uzturēšanas dienests veicis iesēduma likvidāciju.

Pēc “Bez Tabu” iesaistīšanās iegruvumu salaboja teju uzreiz.

Foto: Bez Tabu