Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Bez Tabu skatītājs, kura augums 1,96 cm, jūtas diskriminēts “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Jaunie monitori esot uzstādīti pārāk zemu, kā rezultātā bieži nākas pret tiem ”atsist galvu”.

Vīrietis uzskata, ka jaunie monitori, kas ierīkoti Rīgas satiksmes transportlīdzekļos, esot zemi un slikti pamanāmi. ”Iekāpjot autobusā, man katru reizi ir jāatceras par pelēkajiem monitoriem. Brauciena laikā pilnā transportlīdzeklī sanāk sist galvu,” raksta Bez Tabu skatītājs.

Skatītājs arī piebilst, ka Latvijā esot ļoti daudz gara auguma cilvēku. Bez Tabu tiekas ar Gundaru, kurš ir 1,95 cm garš, viņš pats parasti cenšoties izvairīties no zemajiem monitoriem vai rokturiem. Bet tie tik tiešām apgrūtina garu cilvēku pārvietošanos sabiedriskajā transportā.

“Rīgas satiksmē” skaidro, ka, iekārtojot transportlīdzekļus, speciālisti ņem vērā Eiropas Savienības direktīvas un Latvijā izstrādātus normatīvus. Tie paredz, ka ejā attālumam no zemākā objekta līdz grīdai jābūt vismaz 1,90 cm.

Ir transportlīdzekļi, kuros ievērots zemākais slieksnis, bet ir arī transportlīdzekļi, kuros šis attālums ir lielāks, pat virs 2 metriem.

Foto

TOP komentāri

 • vlada
  +1 +1 0

  vlada

  Pretēji,nevis liela,bet maza auguma cilvēki tiek diskreminēti transporta,jo lai kautkā pieturetos jāstāv uz pirkstiem,es ar savu augumu 1,66 gandrīz nevaru aizsniegt. Man vispār dažreiz tā liekās,kā ES uzskata kā Latvijā visi ir divmetrīgie.
 • Zenons
  0 0 0

  Zenons

  Vairāk par monitoriem traucē "pusvecajos" transportos pie/pretī durvīm esošie horizontālie stieņi - kāpjot iekšā transportā pret tiem gan var pamatīgi sasisties, jo vairāk skaties zem kājām un uz priekšu. Sitiens arī sanāk pa galvas virsu. Ļoti sāpīgi un pat traumatiski. Toties salonā pa vidu vispār nav horizontālie stieņi, kur pieturēties... Arī pie aizmugurējām durvīm nav kur pieturēties - viens no diviem vertikālajiem stieņa ir aizņemts ar karšu lasītāju, pie aizmugurējās sienas vispār nav neviena roktura.
  Turies! Tikai pie kā?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl