Katrs brauciens maksā zilumu! Gara auguma cilvēki jūtas diskriminēti Rīgas sabiedriskajā transportā

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

2 komentāri

Bez Tabu skatītājs, kura augums 1,96 cm, jūtas diskriminēts “Rīgas satiksmes” sabiedriskajā transportā. Jaunie monitori esot uzstādīti pārāk zemu, kā rezultātā bieži nākas pret tiem ”atsist galvu”.

Vīrietis uzskata, ka jaunie monitori, kas ierīkoti Rīgas satiksmes transportlīdzekļos, esot zemi un slikti pamanāmi. ”Iekāpjot autobusā, man katru reizi ir jāatceras par pelēkajiem monitoriem. Brauciena laikā pilnā transportlīdzeklī sanāk sist galvu,” raksta Bez Tabu skatītājs.

Skatītājs arī piebilst, ka Latvijā esot ļoti daudz gara auguma cilvēku. Bez Tabu tiekas ar Gundaru, kurš ir 1,95 cm garš, viņš pats parasti cenšoties izvairīties no zemajiem monitoriem vai rokturiem. Bet tie tik tiešām apgrūtina garu cilvēku pārvietošanos sabiedriskajā transportā.

“Rīgas satiksmē” skaidro, ka, iekārtojot transportlīdzekļus, speciālisti ņem vērā Eiropas Savienības direktīvas un Latvijā izstrādātus normatīvus. Tie paredz, ka ejā attālumam no zemākā objekta līdz grīdai jābūt vismaz 1,90 cm.

Ir transportlīdzekļi, kuros ievērots zemākais slieksnis, bet ir arī transportlīdzekļi, kuros šis attālums ir lielāks, pat virs 2 metriem.

Foto

2 komentāri