Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

15 komentāri

Rīgas domei piederošais uzņēmums ”Rīgas meži” kategoriski atteikusies izmaksāt jebkādu kompensāciju par to, ka uzņēmumam piederošs koks uzgāzās garāmbraucošai automašīnai.

Artūrs bija pie stūres automašīnai, kurai augusta sākumā, braucot pa ceļu, uzkrita koks. Vīrietis stāsta, ka šā darba mikroautobuss izglābis dzīvību visiem četriem spēkratā esošajiem kolēģiem.

Pēc notikušā Artūrs vērsies Rīgas domei piederošā uzņēmumā ”Rīgas meži”, lūdzot kompensēt radušos zaudējumus: piecus tūkstošos eiro par transportlīdzekļa neatgriezenisku sabojāšanu, 1200 eiro par nomas transportlīdzekļa izmantošanu, kā arī evakuatora pakalpojuma izmantošanu.

Kaut daļējas kompensācijas vietā Artūrs saņēma kategorisku atteikumu. ”Rīgas mežu” atbildē lasāms, ka uzņēmums kategoriski atsakās izmaksāt jebkādu kompensāciju, jo koks bijis vesels, kā arī esot bijis vējš.

Artūrs
Saņēmis kompensācijas atteikumu

Viņi atsaka kompensāciju, neesot tiesīgi izmaksāt. Bijusi nepārvarama vara. Neviens par to nenes atbildību. Vēja laikā man esot jāizvēlas posms, kur pārvietošos. Tas nav meža ceļš, tas ir kārtīgs ceļš, kur pārvietojas gan veci cilvēki, gan māmiņas ar bērniem. Jebkurš varēja būt manā situācijā. Mums ir radīti smagi miesas bojājumi. Uzskatu, ka tas noticis amatpersonas bezdarbības rezultātā. Viņi gada sākumā ir šo vietu apsekojuši, neko nav darījuši.

Artūrs lūdzis kompensēt radušos zaudējumus: piecus tūkstošos eiro par transportlīdzekļa neatgriezenisku sabojāšanu, 1200 eiro par nomas transportlīdzekļa izmantošanu, kā arī evakuatora pakalpojuma izmantošanu.

Vietvaras uzņēmums atbildē norādījis, ka koka nokrišana notikusi tādēļ, ka vējš traucies ar ātrumu 13 metrus sekundē. Tikmēr Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra klimatologs norāda, ka šāds vēja ātrums Latvijā nav nekas neierasts. Piemēram, aizvadītajā augustā, kad notika negadījums, vējš ar tādu ātrumu traucies vismaz astoņās dienās.

Edgars Maļinovskis
Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra klimatologs

Tāda ātruma vējam nevajadzētu sagādāt konkrētus riskus, problēmas. Var būt arī lokālas ietekmes, ko ietekmē ne tikai vēja ātrums, bet arī citi faktori. Mūsu brīdinājuma sistēmā pirmais līmenis ir vēja ātrumam ar vismaz 20 metriem sekundē, kad var lūzt zari vēja ietekmē. Vēl stiprākas vētras ir no 25 metriem sekundē. Virs 33 metriem sekundē jau ir orkāni.

”Rīgas meži” administrācija gan paliek pie sava. Vējš bijis pietiekami stiprs, lai lauztu veselu koku, tādēļ kompensācijas nebūs.

Ieva Bērziņa
”Rīgas meži” pārstāve

Arī apdrošinātājiem ir nepieciešams viedoklis, kādā situācijā bijis konkrētais koks. Mums jānorāda, vai tas bijis vesels vai bojāts. Bojātam kokam ir sava definīcija. Uz transportlīdzekļa uzkrita vesels koks, tajā dienā bijis stiprs vējš. Likums nosaka, ka šādā gadījumā mums kompensācija nav jāsniedz.

Zvērināts advokāts Jānis Berovskis norāda, ka Artūram atlicis vienīgais variants – vēršanās tiesā.

15 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vispirms esmu sieviete, tikai pēc tam politiķe!" Ramona Petraviča par erotisko fotosesiju un ažiotāžu

"XS" sērija uz izķeršanu! Autovadītāji noskaitušies, CSDD sistēmā netiekot pie īpašām numurzīmēm; daudzas tiek spekulantiem

Rīdzinieci medī parādu piedzinēji, pieprasot atmaksāt aizdomīgu parādu

“Maxima” kliente: Mani nekonsultēja, jo runāju latviešu valodā

Jelgavas dome ierobežo stāvēšanu pieprasītā stāvlaukumā

"Nesaprotu, kā meitenes to dara!" Viktors Buntovskis "X Faktorā" nav pieradis pie grima

Eksperiments: vakcīnskeptiķi akli izplata viltus profilā ievietotu “pasaku”

"Bērns ļoti pārdzīvoja!" Dusmojas par bērnu neielaišanu "zaļā" režīma pasākumā un veikalā

Kāpēc nekad netīra šo daļu?

Leģendārā "Maskačkas" cūka un - kāpēc Rīgas pašvaldība nesakopj savu īpašumu

Rēzeknieši uzjautrinās, redzot amizanti novietoto soliņu Kovšu ezera teritorijā!

"Auga un ziedēja, nevienam netraucēja!" Bolderājā apsaimniekotāju vaino apstādījumu postīšanā