Kārtējais “sviests”? Uzbūvētas divas joslas, bet iesaka izmantot tikai vienu!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

6 komentāri

Vecāķu prospekts ir ātrākais ceļš nokļūšanai galvaspilsētas pludmalēs. Šīs vasaras karstajās dienās tur regulāri veidojas sastrēgumi, braucienu uz pludmali padarot krietni laikietilpīgāku. Visbiežāk autovadītāji divu joslu vietā izmanto tikai vienu.

Vecāķu prospektā ir divas braukšanas joslas katrā virzienā, taču skatītāja novērojums liecina, ka tā saucamajās ”pīķa” stundās lielākā autovadītāju daļa sastājas vienā joslā, kur līdz ar to veidojas sastrēgums. Tikmēr otra josla netiek izmantota. Ja kāds autovadītājs nolemj braukt pa brīvo joslu, tad saskaras ar citu autovadītāju nosodījumu un nereti viņam tiek bloķēts arī ceļš.

Autovadītājs

”Praktiski ikdienu nākas sastapt šādu skatu, lai gan tajā pašā laikā otra josla ir pilnīgi brīva. Dažkārt arī parādās “gudrīši”, kuri mēģina kaut ko pierādīt, izraisot avārijas situācijas. Lūgums arī atgādināt par rāvējslēdzēja principu, labi, ja katrs trešais to atceras.”

Autoskolas ”Presto” vadītājs, instruktors Zigmārs Jansons, aplūkojot skatītāja iesūtīto video, norāda, ka šādos gadījumos saviem apmācāmajiem iesaka palikt vienā joslā un godīgi gaidīt vienā rindā, nevis braukt uz priekšu pa brīvo joslu. ”Studentus parasti aicinu padomāt, kādēļ citi stāv, bet tu brauc,” norāda instruktors un turpina, ”rindā pie vienas kases stāvot trīs rindās, un, ja apkalpotu tāpat visus pēc kārtas, situācija būtu tāda pati.” Viņam piekrīt arī turpat netālu no Vecāķu prospekta sastaptie autovadītāji.

Šobrīd nieka 50 metru attālumā no ceļa sašaurinājuma uzstādīta brīdinājuma zīme. Ja tā būtu redzama vismaz 100 metru vai lielākā attālumā no ceļa sašaurinājuma, autovadītāji krietni laicīgāk tiktu informētu autovadītājus par priekšā esošo situāciju.

Foto

6 komentāri