“Kāpju autobusā ar nedrošu sajūtu.” Pasažieri ziņo, ka autobusu vadītāji vairs nepiestāj pieturā Berģos

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

3 komentāri

“Bez Tabu” saņem zvanu no Siguldas iedzīvotājiem, kas regulāri ar starppilsētu autobusu dodas uz Rīgu. Vienmēr pasašieriem bijusi iespēja izkāpt pieturā Berģos, taču jau pāris mēnešus autobusu vadītāji vairs nepiestāj pieturvietā. Autotransporta direkcijā apstiprina, ka pasažieru apmaiņa pieturvietā Berģi tika apturēta no 1. marta.

“Bez Tabu” ziņo medicīnas darbinieki, kuriem izkāpšana tieši Berģos ir ļoti svarīga, lai paspētu uz citiem autobusiem un nenāktos kavēt darbu. “Visu mūžu Berģos pasažieri ir izlaisti. Katru reizi kāpt autobusā ar nedrošu sajūtu, vai šoferim būs labs garastāvoklis, vai nebūs, vai izlaidīs, un, kāpjot iekšā, mēs vienmēr sakām, ka līdz Berģiem, lūdzu, un kāda atbilde skan, tāda skan,” ziņo pasažiere no Siguldas.

Pasažieres teikto apstiprina blakus pieturvietai esošā veikaliņa darbiniece, kura norāda, ka pieturā vairs nepiestāj arī Mālpils autobusi. “Es jau te četrus gadus strādāju un zinu, ka ļoti daudzi izmantoja šo pieturu, viņiem ļoti ērti bija, un arī man bija ērti, es pēc darba varēju iekāpt autobusā un aizbraukt, ļoti neērti tagad ir, esmu ļoti neapmierināta,” stāsta Sandra.

Zane Plone
Autotransporta direkcijas pārstāve

Mēs saņēmām ziņu no pārvadātāja par to, ka vairāki šoferi ir saņēmuši brīdinājumu no policijas par to, ka viņi, braucot ārā no pieturvietas Berģi (ielas pretējā pusē, virzienā uz Siguldu), ir šķērsojuši balto nepārtraukto līniju. Lai šoferiem, pildot darba pienākumus, nebūtu jāsaņem naudas sods, mēs no 1. marta izņēmām ārā Berģu pieturvietu no kustības saraksta no trīs maršrutiem, kas brauc uz Siguldu un uz Mālpili.

Starppilsētu autobusu vadītājiem, braucot no Rīgas uz Siguldu, pieturvietā Berģi ir apmēram 30 metru līdz nepārtrauktajai līnijai, lai pārkārtotos joslā, kas ļauj braukt taisni. Reaģējot uz pasažieru sūdzībām, no 3. maija pieturvieta ir atjaunota, tas gan nenozīmē, ka tā kļuvusi ērtāka starppilsētu autobusu vadītājiem. Pieturā piestāj arī Rīgas satiksmes transports, taču tas nedodas taisni, bet veic pagriezienu pa labi.

Andris Locs
VALSTS POLICIJAS PĀRSTĀVIS

Apskatot šo konkrēto vietu, var secināt, ka tas ir ceļu satiksmes organizācijas jautājums, nepieciešams sakārtot apzīmējumu tā, lai autobusa šoferiem radītu lielāku ieskrējiena joslu, tādā veidā arī šī konfliktsituācija būtu atrisināta.

Valsts policijas pārstāvis norāda, ka vietā, kur ir nepārtrauktā līnija, varētu vēl turpināties pārtrauktā līnija, lai autobusu vadītājiem ir laiks pārkārtoties citā braukšanas joslā. Sods par šādu pārkāpumu ir brīdinājums vai 7 eiro. “Mēs noteikti nevēlamies riskēt ar to, ka autobusu vadītāji, pildot dienesta pienākumu, tiek par to sodīti, mēs šo situāciju neatstāsim tādu, kāda tā ir, atkal vērsīsimies Satiksmes departamentā, ļoti ceru, ka varēsim šo situāciju atrisināt,” norāda Zane Plone.