“Kad šos sāks sodīt?” Mikroautobusa vadītājs Rīgā rupji pārkāpj noteikumus, braucot pie sarkanās gaismas

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

1 komentārs

Auto videoreģistrators fiksējis, kā mikroautobusa vadītājs, ignorējot luksofora sarkano signālu, traucās pāri kādam krustojumam Rīgā. “Kad šos sāks sodīt? Pēc nopietnas avārijas. Jāsāk viņus pārbaudīt. Gan šoferus, gan visu organizāciju, vai atbilst ieņemamiem amatiem,” reaģējot uz videomateriālu, raidījumam “Bez Tabu” rakstīja skatītājs.

Ceļu satiksmes noteikumu rupjš pārkāpums sabiedriskā transportlīdzekļa vadītāja izpildījumā bija vērojams Augusta Deglava un Pērnavas ielas krustojumā. Mikroautobusa šoferis, ignorējot luksofora sarkano signālu, šķērsoja krustojumu nepiebremzējot.

Annija
komentē video

Ir redzētas šādas situācijas, vērtēju tās negatīvi, jo tas var apdraudēt citus cilvēkus, manuprāt, tas ir godaprāta jautājums, jo cilvēks, kurš saprot, ka viņš ir atbildīgs arī par citu cilvēku dzīvībām, tā nedarītu.

Pilnsabiedrības “Rīgas Mikroautobusu satiksme” pārstāve Maija Lazdiņa raidījumam “Bez Tabu” skaidroja, ka transportlīdzekļa šoferis jau ir identificēts. Par šādiem pārkāpumiem uzņēmuma nostāja esot stingra, vadītājam izteikts rājiens un piemērots disciplinārsods. Mikroautobusa vadītājs arī nesaņems piemaksu par labi padarītu darbu.

Maija Lazdiņa
“Rīgas Mikroautobusu satiksme” pārstāve

Šis gadījums netiks atstāts bez ievērības, mēs vērtēsim, vai šajā gadījumā ar vadītāju ir pārtraucamas darba tiesiskās attiecības, jo pasažieru drošība ir pirmajā vietā, un šajā video redzamajam nav nekādu attaisnojumu.

Video noskatījies arī Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis, kurš redzēto raksturo šādiem vārdiem: klaja, rupja, nekaunīga un apzināta noteikumu pārkāpšana.

Normunds Krapsis
Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks

Viena lieta, ka pārkāpums ir rupjš un nekaunīgs, bet otra lieta, ka šajā maršruta taksometrā, visticamāk, atradās cilvēki, un pie kaut kādas citādākas situācijas, iespējams, varēja būt ceļu satiksmes negadījums, un šīs sekas būtu krietni bēdīgākas, šāda rīcība, protams, nav pieļaujama.

Likumdevējs paredzējis gana bargus sodus par braukšanu pie luksofora sarkanās gaismas, par to var piemērot naudas sodu no 30 līdz 140 eiro un četrus soda punktus. Kopumā par luksofora signāla prasību neievērošanu 2018. gadā noformēti aptuveni 4000 protokolu. Tomēr Normunds Krapsis raidījumam “Bez Tabu” atklāja, ka tuvākajā nākotnē autovadītājus, kas neievēro luksofora signālus, varētu fiksēt tehniskie līdzekļi.

1 komentārs