“Kabrioleti ir skaistums, kas arī prasa upurus!” Braucēji “bez jumta” briest sezonai

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

Pievienot komentāru

Pirms oficiālās kabrioletu sezonas atklāšanas 1. jūnijā entuziasti atklāti stāsta ne vien par patīkamo, braucot bez jumta, bet arī par ne visai patīkamu pieredzi. Tāpat sniedz noderīgus padomus pirmā kabrioleta iegādē.

Ramona Lace ir teoloģijas studente un aizrautīga kabrioletu entuziaste. Jo īpaši rosīga ir pavasara un vasaras mija, kad plāno pašas vadītā ”Latvijas Kabiokluba” kabrioletu sezonas atklāšanas ballīti. Braucēji ”bez jumta” oficiāli atklās sezonu 1. jūnijā.

Ramona stāsta, ka pirmo kabrioletu iegādājās pirms 14 gadiem, vēlāk pieslējās kolorīto braucēju pulkam vienā no entuziastu pasākumiem. Sieviete lepojas, ka uzdienējusies līdz kluba vadītājas godam. Ramona stāsta, ka kabrioleti ir ģimenes aizraušanās, un smej, ka braukšana ar nolaistu jumtu kļuvusi par patīkamu rutīnu, tāpēc atklāti stāsta arī par likstām, ar kurām nākas saskarties uzmanības vārdā.

Ramona Lace
“Latvijas Kabriokluba” vadītāja

Braukšana kabrioletā siltajā laikā ir ikdiena. Ikdiena ir arī uzsmērēt sauļošanās krēmu pirms braukšanas, sasiet matus maksimāli ciešāk. Viss skaistais, ko rāda filmās, ir tikai filmās. Pēc pārbrauciena no Pārdaugavas līdz Juglai stundu jāķemmējas. Skaistums prasa upurus, arī braukšana kabrioletā prasa upurus. It sevišķi ar gaišām drēbēm. Jārēķinās, ka kabrioleta salons trīsreiz biežāk jātīra. Tiks gūti saules apdegumi. Dažkārt kāds nejauši iemet izsmēķi.

Patīkami apzināties, ka kabrioletiem tiek pievērsta uzmanība, teic Ramona. ”Tas ir tikai stereotips, ka kabriolets ir kaut kas ļoti dārgs. Automašīnu ar nolaižamo jumtu var iegādāties arī par draudzīgu cenu. Nav jāpērk nekas dārgs, tu tāpat būsi pamanāms. Braukt bez jumta ir forši! Turklāt pat vienkāršākajam kabrioletam uz ielas pievērš lielāku uzmanību nekā jaunam spēkratam no salona,” papildināt entuziastu rindas aicina Ramona.

Foto: BEZ TABU

Ramona saka, ka kabrioleta šoferis allaž jūtas kā parādē, jo citiem satiksmes dalībniekiem labi saskatāms, tāpēc nākas aizdomāties arī pievilcīgu ārējo izskatu. Ramonas spilgti rudā matu krāsa arī piesaista citu uzmanību, tomēr ne vienmēr uzmanības izpausmes ir patīkamas.

Ramona Lace
“Latvijas Kabriokluba” vadītāja

”Pie kabrioleta stūres daudz vieglāk iespējams iepazīties, apstājoties, piemēram, pie sarkanās gaismas. It sevišķi aprīlī, kad pirmā saulīte un pirmie jumti nost. Nevienam krustojumam nevar pabraukt garām. Runājot par nepatīkamo, jāpiemin cilvēki alkohola vai citu vielu reibumu, kuri cenšas ierāpties automašīnā. Tāpēc sievietēm jāpadomā par drošību, jo šādi incidenti mēdz notikt.”

Der zināt!

Jelgavnieks Aldis Gailis, kurš ikdienā strādā kārtībsargājošā iestādē, stāsta, ka viņa kabrioletā gan neviens neuzdrošinās iekāpt neaicināts. Aldis arī ir Ramonas vadītās kustības biedrs. Arī viņš apzinās, ka spēkrats pievērš uzmanību, tāpēc arī cenšas piedomāt pie tēla: krāsot matus spilgtā krāsā gan negrasās, bet lielisks aksesuārs ir platmale, kas rotāta ar krokodila ilkņiem. To Aldim uzdāvinājusi māsa, kura dzīvo Austrālijā.

Aldis šo to saprot no autiņiem, pārzina arī kabrioletu tehniskās īpatnības, tāpēc sniedz padomus, lai pirmā kabrioleta iegādē ”neiegrābtos”.

Aldis Gailis
aizrautīgs kabrioletu entuziasts

Automašīnām ar cietajiem jumtiem jāpievērš vērība jumta blīvējuma gumijām. Lietotiem kabrioletiem tās pēc zināma laika var nāktiem nomainīt, citādi salonā līs ūdens. Ja automašīna kādreiz cietusi ceļu satiksmes negadījumā, saņemot triecienu aizmugurējā daļā, var būt salocītas jumta sviras, var būt cietis jumta pacelšanas/nolaišanas mehānisms. Tā var būt problēma, jo auto kapsētās kabrioletu ir salīdzinoši maz, tāpēc tur rezerves daļu var nebūt, kas nozīmē – nāksies pirkt jaunas. Pērkot kabrioletu, jāpievērš uzmanību, vai jumts noņemas un uzliekas līdzeni, vai nepaliek spraugas.

Lielāka lietotu kabrioletu izvēle esot Dienvidvalstīs, tomēr tur spēcīgie saules stari mēdzot sagandēt salonu. Aldis savam spēkratam, ko iegādājies no Itālijas, arī nomainījis salonu.

Abi kabrioletu entuziasti nešauboties saka, ka likstas ir nieks, salīdzinot ar pozitīvajām emocijām, kuras gūst, braucot cēlā vientulībā vai kopā ar domubiedriem. Entuziasti aicina piebiedroties bariņam jau pavisam drīz gaidāmajā kabrioletu sezonas atklāšanā. Vairāk par pasākumu uzzini šeit.