“Kā tie “gāzētāji” strādā!” Tehniskās apskates laikā Rīgā plīst motora siksna

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

270 komentāri

Rīdziniece Maruta ikdienā pārvietojas ar gadsimta sākumā ražotu “Nissan” automašīnu. Četras dienas pirms tehniskās apskates Maruta nodod automašīnu servisā tehniskā stāvokļa uzlabošanai. Tomēr tieši apskates laikā rodas nopietna problēma.

Autovadītāja sagaida savu kārtu, un automašīnas tehniskā apskate sākas ar atgāžu pārbaudi. Marutas “Nissan” ir ar dīzeļdzinēju.

Maruta

Puisis palūdza izkāpt ārā, atstāt automašīnu iedarbinātu, attaisa “kapotu” vaļā, un nezinu, ko viņi tur parasti pārbauda, bet viņi gāzē to mašīnu. Vienu reizi uzgāzēja, apstājās un sauc mani atpakaļ, jo siksna esot pārplīsusi.

Rīdziniece sevi neuzskata par sliktu autovadītāju, taču automašīnu tehniskās nianses tik labi nepārzina. Marutu izbrīna, kā tikko nomainīta detaļa var saplīst vien dažu dienu laikā. “Nissan” saimniece pieļauj iespēju, ka tehniskās apskates darbinieks gluži vienkārši ir pārcenties.

Notikusī ķibele gan neliedz turpināt apskati, proti, tika pārbaudītas arī gaismas, bremzes, kā arī automašīna “izkratīta” uz īpašā stenda. Pēc tam Marutai neesot atlicis nekas cits, kā vien ripot no tehniskās apskates staciju uz turpat netālu esošo automašīnu servisu.

Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnzinību katedras vadītājs Gundars Zalcmanis neuzskata, ka Ceļu satiksmes drošības direkcijas Tehniskās apskates stacijas darbinieks ir pieļāvis kļūdu, jo inspektori esot mācīti un zinot savu amatu.

Remonts pirms tehniskās apskates esot veikts pie pazīstama meistara, kuram Maruta uzticoties pilnībā. Detaļa esot bijusi jauna, vienīgais, ko paziņa vēl pieļauj, ka siksna esot bijusi brāķēta.

Maruta

CSDD noteikti vajadzētu izskatīt šo situāciju vairāk un paskatīties, kā tie “gāzētāji” strādā, ko viņi tur dara.

Ceļu satiksmes drošības direkcija jau esot veikusi pārbaudi, lai pārliecinātos, vai tehniskās apskates inspektors ir ievērojis attiecīgās prasības. Un nekādu pārkāpumu atklāti netika, to norāda CSDD Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks Jānis Liepiņš.

Ja līdzīgās situācijās tehniskās apskates klients nepiekrīt apskates rezultātam vai arī notiek kāda ķibele, kā to pieredzēja Maruta, pastāv iespēja vērsties pie CSDD. Piesakot apdrošināšanas gadījumu, situāciju jau izvērtēšot neatkarīgi apdrošināšanas eksperti.

Jāpiebilst, ka pēc automašīnas atkārtota remonta arī atkārtotā tehniskā apskate izrādījusies sekmīga un Maruta ar savu “Nissan” automašīnu var pilntiesīgi piedalīties ceļu satiksmē.
270 komentāri