Juristu birojs: 99% Ceļu policijas darbinieku paši parkāpj likumu. Lūk, kāpēc dzērājšoferi uzvar tiesās!

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

12 komentāri

Jāņu laikā internetā pamatīgu kampaņu izvērsis juristu birojs, kas aicina nekavējoties vērsties pēc palīdzības, ja jums draud iespēja palikt bez autovadītāja apliecības.

Raidījuma Bez Tabu skatītājs Gatis arī pamanījis šādu reklāmu. Tā par samaksu izvietota portāla sociālajās vietnēs.

Gatis
pamanījis savādu reklāmu

Sveiki, pamanīju interesantu reklāmu, vai tiešām ir iespējams, ka dzērumā braucošs cilvēks var izbēgt no soda?

Aplūkojot biroja mājaslapu, redzami internetā atrodami attēli, kā arī norādes uz policistu neprofesionalitāti kā: ”99% gadījumos Ceļu policijas darbinieki paši pārkāpj likumu. Tādā veidā rodas iespēja apstrīdēt policijas darbinieku lēmumu tiesā un atgriezt vadītāja apliecību.”

Juristu birojs atrodas necilā mājiņā Rīgā, Matīsa ielā. Sazvanītais biroja pārstāvis norāda, ka neviens no juristiem nav gatavs tikties ar Bez Tabu un pastāstīt par uzvarētajām lietām.

Biroja administrators

Esmu parunājis ar mūsu juristiem, viņi visi ir paveci onkuļi. Viņiem tas neinteresē. Juristi ir vecāki par 50 gadiem, vienam pat ap 80 ir.

Valsts policijā norāda, ka ikvienam autovadītājam ir tiesības pārsūdzēt viņam piespriesto sodu. Likumsargi pārliecināti, ka tieši bargie sodi palīdzējuši samazināt milzīgo dzērājšoferu skaitu no aptuveni 10 tūkstošiem 2006. gadā līdz nepilniem 4 tūkstošiem pērn. Tomēr arī šobrīd katrs otrais dzērājšoferis ir pamatīgā reibumā.

“Aptuveni 60% konstatēto dzērājšoferu izelpā ir vairāk nekā 1,5 promiles. Tas nozīmē, ka viņi nav nejauši sēdušies pie stūres, tā ir apzināta rīcība,” vēsta Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja vadītāja Vineta Mistre.

Foto

TOP komentāri

 • es
  +3 +3 0

  es

  Artis Buholta kungs cilvēki pārsvarā samaksā , bet tā tam nevajadzētu būt, jo tās ir situācijas, kas ir uz ceļa, un ja saprotu ka pēc noteikumiem man priekšroka, tad apzināti izraisīšu avāriju, jo man ir priekšroka, nebūsim aplami savos apgalvojumos un izteikumos!!!
 • es
  +3 +3 0

  es

  Šie juristi visi ir augsti profesionāļi un ar pieredzi, nav būtiski firmas nosaukums!
 • es
  +3 +3 0

  es

  Šeit mazāk domāju par dzērāj šoferiem, bet gan par citiem uzliktajiem sodiem, kur ceļu policisti neuzklausa, un neiedziļinoties situācijā raksta soda kvītis nepamatoti!
  Pagājušā vasarā braucām ar dēlu pa galveno ceļu, mums no ceļa "dodiet ceļu" priekšā izgrieza mašīna, lai neizveidotu avāriju bija nepieciešams palielinot ātrumu apbraukt šo mašīnu , šo manevru fiksēja pretim braucošā Talsu ceļu policija un neuzklausot paskaidrojumus uzlika maksimālo sodu!
  Tādēļ paldies juristiem, kas aizstāv šoferus, kad ceļu policija neizvērtē situācijas , bet automātiski raksta soda kvītis.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl