Jelgavā preču piegādātāji regulāri iesprosto iedzīvotājus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

7 komentāri

Ventspilnieks Dmitrijs Jelgavā dzīvo ceturto gadu. Viņam ļoti patīk šī Zemgales pilsēta, uzskatot to par lielisku dzīvesvietu, tomēr viņš norāda, ka jau ilgstoši nākas saskarties ar kādu nepilnību.

Lai piebrauktu pie daudzdzīvokļu mājas, kurā dzīvo Dmitrijs, jābrauc cauri arkai. Tajā atrodas veikala ”Top” tehniskā ieeja, pa kuru tiek piegādātas arī preces. Lai to izdarītu, preču piegādātāji atstāj savus kravu furgonus arkā, traucējot iedzīvotājiem izbraukt un iebraukt pagalmā.

Kā stāsta Dmitrijs, tad preču piegādātāji uz veikalu dodas katru dienu, izkraušana ir no 5 līdz pat 30 minūtēm.

Iedzīvotājs uzņēmis arī vairākas fotogrāfijas, lai apliecinātu savu vārdu patiesumu. Arkā ir veikala tehniskā ieeja, pa kuru tiek ienestas preces. Šī ir vienīgā iebrauktuve pagalmā, līdz ar to iedzīvotājiem citreiz nākas gaidīt līdz pat pusstundai, kamēr preces tiks izkrautas. Tā tas bijis arī reizē, kad Dmitrija ģimene devās pie pediatra.

Dmitrijs
Dzīvo Jelgavā

No 8.30 līdz 13.00 dienā var atbraukt četri, pieci piegādātāji. Izkraušanās ilgst no piecām minūtēm. Kad mana sieva ar mazuli nokavēja pie ārsta, ceļš bija bloķēts 25 minūtes. Šī ir vienīgā izbrauktuve. Interesanti, ka būvvalde saskaņoja šo projektu, jo citas vietas, kur viņiem izkrāmēties, arī nav.

Arī taksometra vadītāja Aija norāda, ka savulaik nācies gaidīt uz kravu piegādātājiem: ”Jāņem pie dziesmas, kuriem šis viss pieder!”

Pašvaldības policija Jelgavā aicina par katru iebrauktuves bloķēšanu nekavējoties informēt likumsargus. Iedzīvotāji aicināti ar iesniegumu vērsties pašvaldībā, lai aktualizētu problēmjautājumu.

Sandra Matulēna
Jelgavas pašvaldības policijas pārstāve

Jelgavas pašvaldības policija veikusi neskaitāmas preventīvas pārrunas gan ar veikala vadītāju, gan preču piegādātājiem. Arī pašvaldībā tiek domāts par konkrēta laika noteikšanu preču piegādei. Šī problēma ir aktuāla arī citās Jelgavas vietās.

Tikmēr veikala pārstāve norāda, ka problēma ir apzināta, šobrīd tiek meklēti iespējamie risinājumi!

Ilze Priedīte
Veikala ”TOP” pārstāve

Jebkurā gadījumā – apņemamies pārskatīt transporta plūsmas shēmu, domāsim par iespējamiem risinājumiem, lai kopsummā varētu uzlabot situāciju, tā būtu apmierinoša abām pusēm. Esam veikuši pārrunas ar darbiniekiem, izveidojuši laika grafiku piegādēm. Šobrīd arī konsultējamies ar citām pilsētām, kā rīkoties šādās situācijās.

Tehnisko ieeju šim veikalam nav iespējams izveidot citā vietā. Veikals šajās telpās atrodas jau pāris gadus. Turpmāk tikšot kontrolēts, lai piegādes process nepārsniegtu 15 minūtes.

Kravu piegādātāji neņem vērā arī pie veikala uzstādīto ceļazīmi, kas aizliedz apstāties un stāvēt. Priedīte apliecina, ka uzņēmums kopā ar pilsētu un iedzīvotājiem ir ieinteresēts sakārtot arī piebraucamo ceļu!
7 komentāri