Jaunās velojoslas Rīgā sanikno šoferīšus

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

30 komentāri
Jaunās velojoslas Rīgā sanikno šoferīšus
EKRĀNUZŅĒMUMS, BEZ TABU

Septembra sākumā Rīgas dome ceļu uzturētājiem likusi veikt izmaiņas Rīgā, Duntes ielā. Abās ielas pusēs negaidot parādījušās velojoslas. Autovadītāji par šādu rīcību izbrīnu neslēpj.

Duntes ielu visbiežāk izmanto Sarkandaugavas mikrorajona iedzīvotāji, lai dotos galvaspilsētas centra virzienā. Nu jau pat darba dienas vidū šajā ielā novērojami sastrēgumi.

600 metrus garo posmu no Bukultu ielas līdz Skanstes ielai jābrauc pat trīs minūtes. Kopā ar pasažieru transportu sastrēgumā stāv arī kravas transports, kas satiksmi palēnina.

Sastrēgumā stāvošie šoferīšu neslēpj savu neapmierinātību ar satiksmes organizācijas izmaiņām.

Uno
autovadītājs

“Besī ārā”. Tās ir drausmas. Pats 15 minūtes vienu dienu pastāvēju paskaitīju. Aizbrauca kādas 280 mašīnas, divi riteņbraucēji, viens no tiem brauca pa trotuāru. Te taču izbūvēja celiņu pirms tam, bija normāls. Kāda velna pēc? Kam tas ir domāts? Studentiem? Kaut kādiem jauniešiem? Visi pārējie brauc ar ģimenēm.

Arī citi sastaptie autovadītāji lielākoties ir neapmierināti ar izmaiņām, taču, piemēram, Reinis norāda, ka viņam netraucē velojoslas.

Rīgas domes Satiksmes departamentā atklāj, ka arī saņem daudzu autovadītāju e-pastus par situāciju Duntes ielā. Lielākoties tie nav glaimojoši.

Jānis Vaivods
RD Satiksmes departamenta vadītāja pienākumu izpildītājs

Ideja par velosavienojuma izveidi parādījās jau 2020. gadā, toreiz iepirkums par velo infrastruktūras izveidi beidzās bez rezultātā. Šogad, redzot, ka Covid nekur neiet prom, tika pieņemts lēmums vairākās vietās izveidot pagaidu velojoslas, lai Covid apstākļos iedzīvotājiem dotu iespēju pārvietoties arī šādā drošā veidā, ar mikromobilitātes rīkiem. Protams, mēs monitorējam velojoslas ietekmi uz kopējo satiksmes plūsmu. ”Rīgas satiksmei” ir uzdots kontrolēt kavējumus, ja tie būs nozīmīgi, meklēsim risinājumus.

Pēc daudzajām iedzīvotāju sūdzībām par velojoslām Aleksandra Čakā ielā viena no tām tika likvidēta, tās vietā izveidojot sabiedriskā transporta joslu.

30 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

"Cilvēki tomēr to ir pelnījuši!" Berģu skolas orķestra diriģents uzteic "E-svētku" nozīmi