Jaunajai “Škodai” tikai pusgads, bet dīleris atsakās veikt garantijas remontu! Klientei pieprasa pustūkstoti eiro

Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Pieredzējusi TV3 "Bez Tabu" žurnāliste, kura ļoti labi orientējas savstarpējo konfliktu un problēmu risināšanā. Veido sizetus par dažādām tēmām. Rūpīgi iedziļinās katrā stāstā un rod risinājumus pat sarežģītām konfliktsituācijām. Palīdz novērst netaisnību.

29 komentāri

Jāna Aivare pirms pusgada iegādājusies jaunu “Škoda” spēkratu un nobraukusi aptuveni 11 tūkstošus kilometru, bet tas pēkšņi ielas vidū atsacījies darboties.

Sazinājusies ar dīleru, kurš mierinājis, lai neuztraucas. Atbraukšot evakuators, auto aizvedīs uz servisu un pat nebūšot jāmaksā, jo darbojas garantija.

Liels bijis kundzes pārsteigums, kad saņēmusi ziņu no servisa, ka nāksies vien maksāt ragā gan par evakuatoru, gan remontu, kopā 500 eiro, jo viņas braukšanas manieru dēļ sajūgs esot pagalam.

Jāna neuzskata, ka ir vainīga, jo arī iepriekš viņai bijušās jaunas automašīnas, taču citas markas, bet nekas tāds nav atgadījies. Ja nemācētu braukt, arī iepriekšējiem spēkratiem būtu radusies līdzīga problēma, bet braukšanas taktiku 22 gadu laikā neesot mainījusi.

Dīlera un servisa pārstāvji paliek pie sava, sajūgs ticis neuzmanīgi lietots, tālab tas esot pagalam. Ražotāja brāķa vai tehnisku defektu neesot. Kliente jau tāpat saņēmusi atlaides samaksai par remontdarbiem.

Patērētāju tiesību aizsardzības centra pārstāve teic, ka atzinumu varot sniegt jebkurš sertificēts profesionālis. Ja tas būs Jānas kundzei par labu, tad PTAC komisija izskatīs strīdu, vai arī kundze varot vērsties tiesā, ja nē, būs vien jāmaksā.

Jāna atzīst, ka nevēlas tērēt laiku un nervus, lai tiesātos ar dīleri, jo automašīna nepieciešama jau šodien, tālab par remontu prasīto pustūkstoti eiro jau samaksājusi, taču nepametot sajūta, ka dīleris nepamatoti iztukšojis viņas naudas maku.

Skaidrības ieviešanai Bez Tabu dodas pie neatkarīga autoeksperta Uģa Vītola, lai izšķir strīdu, kuram taisnība.

Apskatot bojājumus fotogrāfijās, atzīst, ka šoreiz izskatās, ka pie vainas tomēr bijis autovadītājas braukšanas stils. Bijuši gadījumi, ka, savdabīgi braucot, sajūgs “noslidināts” pat vēl jaunākai mašīnai.

Jānas kundze ir sašutusi  arī par dīlera apetīti, kad vaicājusi vai nav iespējams aizņemties nomas auto, kamēr viņējā ir servisā, viņai prasīti 40 eiro dienā par nomas auto.

Uģis Vītols piekrīt autovadītājai, ka labā prakse būtu, ja viņai tiktu iedota maiņas automašīna uz remonta laiku, neprasot par to samaksu.

Autodīlera pārstāvji taisnojas, ka tā darot, bet vien gadījumos, ja ir garantijas remonts, taču atzīst, jūtas nepatīkami par šādu gadījumu, jo piecpadsmit gadu laikā tāds esot vien otrais. Pirmais gadījums bijis pirms desmit gadiem, kad autovadītājs “noslidinājis” sajūgu pilnīgi jaunam spēkratam, nobraucot vien 36 kilometrus.

Foto

29 komentāri