Itālijā par motorollera vadītāja notriekšanu tiesā valmierieti. Latvietis par tiesu uzzina no apdrošinātājiem

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

Pievienot komentāru

2015. gada vasarā Viesturs ar ģimeni no Latvijas ar auto devās uz Itālijas dienvidiem, Neapoli, kur kādā krustojumā notika sadursme ar motorollera vadītāju. Pēc trīs gadiem atklājies, ka latvietis šajā dienvidu valstī ticis tiesāts.

Valmieras puses iedzīvotājs Viesturs stāsta, ka motorollera vadītājs nav apstājies pie ”Stop” zīmes, ieskrienot latvieša vadītajā spēkratā. Viesturs izsaucis policiju un neatliekamo medicīnisko palīdzību, lai motorollera vadītājam sniegtu palīdzību.

Toreiz likumsargi esot sarakstījuši protokolu un ļāvuši Viesturam turpināt ceļu. Tikai šā gada rudenī Viesturs atklājis, ka viņa Bonus-Malus klase ir pazemināta no 17 uz 12. Tas licis vērsties pie apdrošinātāja, lai noskaidrotu, kāds tam ir iemesls.

Viesturs
Itālijā tiesāts latvietis

”Apdrošinātāji man nevar uzrādīt dokumentu, uz kā pamata viņi veikuši izmaksu. Solīja atsūtīt, taču mēneša laikā tā arī to neizdarīja. Man it kā dokumenti nepienākas, jo neesmu cietusī persona. Līdz šim brīdim nezinu, kādēļ izmaksāta atlīdzība.”

Viesturs joprojām nav saņēmis nevienu dokumentu, kurā būtu norādīts, ko tieši viņš ir pārkāpis. Tikmēr apdrošināšanas kompānija viņam esot piedāvājusi OCTA iegādāties nu jau par 600 eiro.

Apdrošināšanas kompānijas ”Balta” atlīdzību departamenta vadītājs Ingus Savickis stāsta, ka katrai apdrošināšanas kompānijai Eiropas ekonomiskās zonas valstīs jābūt pārstāvim, lai veiktu atlīdzības izmaksu attiecīgās valsts iedzīvotājiem. Vēlāk šī nauda tiek atgūta no vainīgā autovadītāja apdrošinātāja, kuriem pat nav tiesību koriģēt “piestādīto rēķinu”. ”Tikai cietušajam ir tiesības pieprasīt visus dokumentus, kas saistīti ar lēmuma pieņemšanu. Šajā gadījumā bijusi tiesa, kas noteica vainu,” stāsta Savickis.

”Bez Tabu” rīcībā esošā informācija liecina, ka no Viestura apdrošinātāja pieprasīti vairāki desmiti tūkstoši eiro. Tiesā esot uzrādīts dokuments, kurā Viesturs savu vainu it kā atzinis, kā arī negadījumam esot uzradies liecinieks, kurš liecinājis par labu vietējam iedzīvotājam.

Foto

Lasi vēl