Latvijā cilvēkiem, kuriem ir piešķirta invaliditāte, ir paredzēti dažādi atvieglojumi. Gan nodokļos, gan, ja nepieciešams, dažādu tehnisku līdzekļu iegādei. Pirmās un otrās grupas invalīdiem ar likumu ir paredzēta arī bezmaksas sabiedriskā transporta izmantošana visā valstī. Šādu pat atvieglojumu vēlas arī trešās grupas invalīdi, par ko nu portālā manabalss.lv sākta parakstu vākšana.

Atpakaļ uz rakstu

10 komentāri

 • Aura

  Aura

  Ļoti vajadzīgs.jo trešās grupas naudiņām ir tik niecīga,ka nesanāk ar tādu izdzīvot.un ka vēl izbraukt pie ārstiem.
 • Es par
 • Roko

  Roko

  Labi ka vajag atbalstīs, Bet arī visā Latvijā valsts pa brīvu.
 • vājdzirdīgā

  vājdzirdīgā

  Pilnīgi piekrītu Nelaimīgajam. Es gan strādāju labi apmaksātu darbu, lai gan arī man ir 4. pakāpes vājdzirdība kopš zīdaiņa vecuma. Tomēr to, kas "normālajam" ir tik pašsaprotami nokārtot pa telefonu, pārsvarā veicu klātienē - pierakstīties poliklīnikas reģistratūrā, nokārtot lietas VID, pašvaldībā utt. utjpr. Tā kā dzīvoju Pierīgā, tie bieži vien ir vērā ņemami attālumi. Es personīgi nesūdzos, bet šās transporta problēmas dēļ daudzi cilvēki tiešām sēž mājās bez darba, jo nevar atļauties izbraukāt par minimālo algu. Savukārt uz labāk apmaksātu darbu invaliditātes dēļ viņi nevar cerēt...
 • KLI

  KLI

  Vajag vairāk nodokļus maksāt un tad viss bus ok. nevis izbraukt uz nodokļu maksātajiem
 • 3.grupa

  3.grupa

  Ta ir sanacis ka ar nacas pievoenoties invalidu grupai delj slimibas kura prasa milzigas naudas zalem,bet ar to 65 eiro pensiju ko maksa valsts pa tresa dalja no zalem nesanak kur nu vel transportam,piedevam arstu apmeklejumiem ar vareja tak pieskirt biku kadas atlaides nejau es prieka pec stajos savos 32 gados invalidu pulcinja,un par visu ir jamaksa atliek vienigi zagt citu celju neredzu saja valsti.
 • nedzirdigs

  nedzirdigs

  Zināms,ka Latvieši visi invalidi grūti dzīvot ,nekā dzirdigi cilveki.Invalidi gruti atrast darbu,nekā dzirdigi cilveki.Invalidi ir savada valoda.Vini ir sava problema.Jums latvieši saeimas deputati vienalga par mums,jums klājas labi dzivot .
 • Es

  Es

  Pēc Labklājības Ministrijas pārstāves dzirdētā izklausās, ka tie atlikušie 37200 potenciālie nodokļu maksātāji, kas varētu sākt strādāt, valstij nav vajadzīgi un lētāk būt par slogu sabiedrībai.... Loģika?
 • Nelaimīgs

  Nelaimīgs

  Esmu 3. grupas invalīds ar 4. pakāpes vājdzirdību, 29 gadi un bez bērniem. Pašreiz aktīvi meklēju darbu Rīgā jau ļoti ilgu laiku, taču problēma ir tā, ka dzīvoju provincē un man brauciens uz pilsētu izmaksā 20 eiro ieskaitot ēšanu un transportu abos virzienos. Bieži nesekmīgu interviju rezultātā palieku joprojām bezdarbniekos, sēžu pie vecākiem un gaidu nākamo mēnesi, kad varēšu atkal izkustēties un meklēt darbu tālāk. Jauniem braucieniem vienkārši nav naudas. Ja būtu iespēja tikt vaļā no transporta izdevumiem kā tas ir 1. un 2. grupai domāju man būtu daudz vairāk iespēju sākt vienreiz strādāt... Bet Labklājības Ministrijai pārstāvei izskatās, ka tas nerūp, jo mums jau ir "labi" tāpat.
 • 1. grupas invaliditāte

  1. grupas invaliditāte

  Protams, ka vajag atbalstu, tikai nepiekrītu, ka atbalsts ir vismazākais, piemēram es nekur nevaru nemaz izbraukt, jo man vajag palīgus, man tādu nav, par tiem pabalstiem kurus LV saņemu - varu noalgot asistentu uz 1 dienu.
  Tā nu tādi kā es vispār nekur nebrauc un izdzīvot palīdz radinieki (veikt pamat vajadzības). Tad nu kuram ir sliktāk? Bet nu ja Latvijā taisās tērēt LV svētkiem tādas summas un citur tā izniekot naudu, tad vajadzētu vispirms nodrošināt normāli dzīvi tiem kuriem nav tā paveicies, ne (ar normālu dzīvi es domāju lai varētu vismaz izdzīvot bez radinieku palīdzības) ?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!