“Ieslēdzās sportiska interese!” Autovadītājs pierāda, ka pašvaldības policijas piemērotais sods neatbilst noteikumiem

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

6 komentāri

Ar “Bez Tabu” sazinās kāds Pārdaugavas iedzīvotājs, kurš norāda uz strīdīgu situāciju Kristapa ielā. Autovadītājs pārliecināts, ka jau divus gadus automašīnu novieto, nepārkāpjot ceļu satiksmes noteikumus. Taču kādā jaukā dienā viņu un vēl pāris iedzīvotājus sagaida pārsteigums – administratīvā pārkāpuma protokols.

Sodu Rolands saņēmis par to, ka it kā novietojis automašīnu zīmes “Apstāties aizliegts” darbības zonā, taču vīrietis Rīgas pašvaldības policijas lēmumam nepiekrīt un ir gatavs taisnību pierādīt. Ceļazīme “Apstāties aizliegts” uzstādīta krustojuma sākumā, taču pēc pārdesmit metriem atrodas zīme, kas apzīmē stāvvietas sākumu.

Rolands
apstrīd sodu

Un 270. punkta 4. apakšpunkts nosaka, ka līdz ar autostāvvietu uz brauktuves un tās apzīmējumu darbību beidz 326. ceļazīme “Apstāties aizliegts”, zīmes darbības zona beidzas.

40 eiro naudas sodu Rolands un vēl pāris autovadītāju saņēmuši, jo novietojuši transportlīdzekļus aiz zīmes, kas vēsta par stāvvietas beigām. “Es neesmu nevienā ceļu satiksmes noteikumu punktā atradis, ka stāvvietas beigu zīme atjauno “Apstāties aizliegts” zīmes darbību. Esmu pārliecināts, ka man ir taisnība un neesmu pārkāpis ceļu satiksmes noteikumus šajā vietā,” norāda Rolands.

Rolanda teikto apstiprina “Braukšanas instruktoru biedrības” valdes loceklis Andris Ķerpe, kurš norāda, ka automašīnu konkrētajā vietā novietot nedrīkstētu, ja aiz zīmes, kas norāda uz stāvvietas beigām, būtu atkārtoti uzstādīta “Apstāties aizliegts” ceļazīme.

Lāsma Zemene
Rīgas pašvaldības policijas pārstāve

Situācija tika izvērtēta, un šie te lēmumi tika anulēti. Informācija tiks nosūtīta arī automašīnu īpašniekiem. Mēs arī pārbaudījām, ka šis ir izņēmuma gadījums un administratīvā pārkāpuma lēmumi sastādīti tikai šiem četriem autovadītājiem. Jāpiebilst, ka šie jautājumi par konkrēto ceļa posmu tiks pārrunāti un ņemti vērā turpmāk.