“Gribu kliegt SOS! Kas notiek Daugavpilī?” Pilsētā uzdarbojas piromāni – nodedzinātas vairākas automašīnas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

1 komentārs

“Gribu kliegt SOS, kas notiek Daugavpilī,” raksta “Bez Tabu” skatītājs, kurš redakciju informē par piromānu izdarībām pilsētā – dažu dienu laikā nodedzinātas vairākas automašīnas. Iedzīvotāji ir neizpratnē par notiekošo, taču Valsts policija apstiprina, ka informācija nonākusi viņu redzeslokā, tāpēc uzsākta izmeklēšana.

Šobrīd zināmas vismaz trīs Daugavpils dzīvojamo māju sētas, kurās notikusi ļaunprātīga dedzināšana. Vietējie iedzīvotāji par spēkratu dedzināšanu runā atturīgi, vien apstiprinot, ka notikušo zinot.

“Es tikai dzirdēju, ka viss notika ap diviem naktī. Viens otrs redzēja, ka kaut kas deg, bet sīkāk nekas nav zināms,” stāsta iedzīvotājs Ernests, kurš dzīvo mājā, kuras sētā ļaunprātīgi aizdedzināta “Land Rover” markas automašīna. Vietējie iedzīvotāji stāsta, ka automašīna atradusies vietā, kur parasti spēkratus neviens neatstāj. Iespējams, tas ir iemesls, kāpēc konkrētais auto nonācis dedzinātāju redzeslokā.

Saistībā ar notikušo Daugavpilī uzsākta izmeklēšana – pagaidām tiek skaidroti notikumu apstākļi. Valsts policijas prevencijas vadības nodaļas priekšnieks Andis Rinkevics norāda, ka visbiežāk ļaunprātīga dedzināšana notiek tieši vakara vai nakts stundās, tāpēc aicina iedzīvotājus savus spēkratus novietot vietā, kur ir gaisma, bet to nenovietot nomalēs un vietās, kur ir maz cilvēku. Jāpiebilst, ka par ļaunprātīgu dedzināšanu draud arī cietumsods.