Gaidiet sastrēgumus! 2019. gadā uzsāks ceļa posma Rīga-Jūrmala remontdarbus

Maija Kuzņecova

Autors: Maija Kuzņecova

Bez Tabu žurnāliste un digitālā satura redaktore

1 komentārs

Atsaucoties uz kādas “Bez Tabu” skatītājas zvanu par ceļa kvalitāti uz A10 autoceļa posma Rīga-Jūrmala, devāmies iedzīvotāju aptaujā par to, vai ceļš lietus laikā ir droši izbraucams. Kā norādīja teju visi iztaujātie autovadītāji, ceļš nokrišņu laikā ir kritiskā stāvoklī – izbraukātās risas izraisa automašīnas akvaplanēšanu, kādēļ spēkrats kļūst grūti vadāms. VAS “Latvijas Valsts ceļi” sola – remonts būs, un tas sāksies jau nākamajā gadā.

Lielākā daļa aptaujāto šoferīšu atzina, ka izbraukātās risas lietus laikā mēdz auto padarīt teju nevadāmu, papildu tam ūdens no blakus joslām šļācas priekšējā stiklā. Šāda situācija, kā norāda sieviete, kas vērsusies ar sūdzību “Bez Tabu”, “ir nepiedodama uz tik stratēģiski svarīgas šosejas”.

Tāpat autovadītāji ir norūpējušies par salu, kas nemaz vairs nav aiz kalniem.

Aivars
Šoferis ar ilgu gadu pieredzi

Man bail, ka tad, kad uzsals, es vienkārši nositīšos. Tās risas ir pilnas ar ūdeni, tās aizsals, un tad būs ledus.

“Bez Tabu”, uzrunājot VAS “Latvijas Valsts autoceļi” pārstāvi Annu Kononovu, noskaidroja, ka situācija ir novērtēta un ceļam tik tiešām ir nepieciešami remontdarbi. Jūrmalas šoseja ir galvenā autoceļa A10 sastāvdaļa un šis ceļa posms diemžēl ir sliktā tehniskā stāvoklī. Tieši šā iemesla dēļ vasarās netiek atļauts palielinātais braukšanas ātrums – 100 km/h.

Anna Kononova
VAS “Latvijas Valsts ceļi” pārstāve

Nākamajā gadā ir plānots uzsākt remontdarbus uz Jūrmalas šosejas un, visticamāk, turpināsies līdz 2020. gadam, jo posms ir diezgan liels un kopējās izmaksas ir ap 24 miljoniem eiro. Konkrēti datumi, kad remontdarbi sāksies, pagaidām nav zināmi – tie ir atkarīgi no tā, cik raiti noritēs iepirkumu procedūra.

Kā atzina Kononova, risas ir radušās intensīvās satiksmes dēļ, kā arī laikus neuzsāktu profilakses darbu dēļ. “Latvijas Valsts ceļu” pārstāve norādīja, ka remontdarbi nav bijuši iespējami ātrāk nepietiekamā finansējuma dēļ vairāk nekā 25 gadu garumā. Kopumā valsts autoceļu tīklā neizdarītie darbi mērāmi četros miljardos eiro.

Foto

TOP komentāri

  • Inga
    +4 +4 0

    Inga

    Ludzu aizbraucat livani - daugavpils un otradi, tur kur ari ir 2 joslas. Ipasi lietus laika. Tur vel krutak ka jurmala riga.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl