Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Saeimas autoparks ir izvietots trīs stāvos, gandrīz vai Rīgas centrā, Skanstes ielā. Autobāzei ir savs ābeļdārzs, garāžas, remontdarbnīca un pat benzīna uzpildes stacija, kurā degviela ir par aptuveni 10 centiem lētāka, jo to iepērk vairumā, rīkojot iepirkumu. Kopējā platība ir aptuveni divi ar pusi hektāri. Tās esot tā saucamās zelta maliņas, jo šo teritoriju iekārojot daudzi.

Saeimas autobāzes direktors Jānis Pogaiskis stāsta, ka pagājušajā gadā iegādātas desmit jaunas “Audi A 6” markas automašīnas. Katra par 25 tūkstošiem eiro plus nodoklis. Tas esot ar gandrīz 30 procentiem lielu atlaidi. Pērkot jaunu dzelzs rumaku, vecais kalpojot kā pirmā iemaksa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pēdējo septiņu gadu laikā spēkratu skaits gan sarucis gandrīz par trešdaļu, taču joprojām Saeimas autoparkā ir 73 spēkrati: “Audi A6”, “Volvo” un “Mercedes” markas automašīnas. Vidējais vecums ir 8 gadi, bet tās, kas ir 15 un vairāk gadus vecas, nomainot pret jaunām.

Saeimas autobāzes transportu izmanto Saeimas amatpersonas, administrācija, Saeimas Prezidijs, Saeimas komisijas, frakcijas (viena automašīna ar šoferi katriem pieciem frakcijas deputātiem).

Nodrošinot autotransportu arī Saeimas viesiem (ārvalstu delegācijām), kā arī Latvijas Valsts prezidenta kancelejai, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijai, Ārlietu ministrijai, Tiesībsarga birojam un pēc pasūtījuma arī citām iestādēm.

Kopējais budžets 2016. gadā Saeimas autoparkam gan bijis 2 miljoni 318 tūkstoši eiro, taču samaksājot 805 tūkstošus eiro nodokļos un atskaitot 405 tūkstošus eiro pašu ieņēmumus, paliekot vien miljons eiro 100 tūkstoši, toties nodarbinot 126 cilvēkus, tostarp 77 autovadītājus.

Visiem automobiļu vadītājiem esot vienāda noslodze, dīkstāves neesot un darba netrūkstot. Vairāk nekā puse šoferu strādājot ilgāk par 10 gadiem, kaut gan vidējā alga pēc nodokļu nomaksas ir 640 eiro.

Automašīnām esot arī nobraukuma limits: Saeimas Prezidija locekļa birojam piešķirtajai dienesta automašīnai nobraukuma limits ir līdz 5000 km mēnesī, bet Saeimas frakcijai vai komisijai – līdz 3000 km mēnesī.

Pie Saeimas autobāzes spēkrata varot tikt arī privātpersonas. Ja vēlas mašīnu uz visu dienu, tad jāmaksā atkarībā no nobraukto kilometru skaita, proti, 41cents bez degvielas par katru nobraukto kilometru – ja dzels rumaku vajag vien dažas stundas, tad 10 eiro 70 centus stundā. Automašīnu jārezervē, vēlams dienu iepriekš.

Direktors izslēdz varbūtību, ka automašīnas tiekot izmantotas privātām vajadzībām, par to nesamaksājot, jo garāžā esot stingra uzskaite un videonovērošana.

Kāda ir spēkratu rezervācijas kārtībā frakcijā vai komisijā, tas esot viņu pašu ziņā.

Foto

TOP komentāri

 • Ilva
  +3 +2 -1

  Ilva

  Latvijā korupcija pārspēj jeb kuru Sicīlijas mafiju . Pat runāt negribas.
 • Edgars. U.
  +1 +1 0

  Edgars. U.

  Saeimas autobāze-dīkdieņu kantoris,kur" strādā "pietuvināto radinieki! Kā direktors saka, galvenais lai labs cilvēks!
 • Uldis Auzāns
  0 0 0

  Uldis Auzāns

  Un Jums, Ilva, protams, ir arī pierādījumi savam apgalvojumam?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl