“Esmu redzējis daudz bīstamu situāciju!” “Bez Tabu” kopā ar Ralfu Eilandu pārbauda, cik drošas ir gājēju pārejas

Alise Kubiloviča

Autors: Alise Kubiloviča

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ar lielu rūpību un uzmanību iesaistās sadzīvisku konfliktu un nebūšanu risināšanā.

0 Komentāru

Tieši gada tumšajos mēnešos uz gājēju pārejām notiek visvairāk nelaimes gadījumu. Statistika liecina, ka 2019. gadā cietuši 777 gājēji. No tiem – 39 zaudējuši dzīvību. Raidījums “Bez Tabu” kopā ar mūziķi Ralfu Eilandu eksperimentē, lai noteiktu, kāds ir reālais attālums, kurā autovadītājs var ieraudzīt kājāmgājēju.

Mūziķis Ralfs Eilands ikdienā pārvietojas ar kājām. Atzīst, ka bīstamas situācijas novērojis vairākkārt, tāpēc, šķērsojot ielu, jābūt ļoti uzmanīgam. Eksperimenta pirmo daļu veicam, kad Ralfam nav uzvilkta atstarojošā veste. Ralfs parāda aptuveno attālumu, kurā, viņaprāt, autovadītājam būtu jāredz gājējs. Realitātē viņa domas neapstiprinās – esot pie automašīnas stūres, pārliecināmies, ka saredzēt gājēju ir ļoti grūti. To var ieraudzīt, tikai esot jau teju pie pašas gājēju pārejas.

Cita situācija ir pēc atstarojošās vestes uzvilkšanas. Tad Ralfu var pamanīt daudz ātrāk. Tāpēc arī ielas šķērsošana ir daudz drošāka.

Ralfs Eilands
mūziķis

Piemēram, izbraucot uz lauku ceļiem, ir tik tumšs. Es pilnīgi saprotu, ka autovadītājs var kādu nepamanīt, un iznākums var būt baiss.

Valsts policijas satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšnieks Juris Jančevskis norāda, ka likumsargi vairākkārt pašvaldībām norādījuši, ka būtu jārisina jautājums par ceļu satiksmes organizācijas izmaiņām. Pie gājēju pārejām būtu jāizveido luksofors ar pogu, lai kājāmgājējs var to uzspiest un ziņot autovadītājam, ka vēlas šķērsot ielu.

0 Komentāru