”Esmu iztērējusi 1500 eiro, bet līdz braukšanas eksāmenam neesmu tikusi!” Topošā autovadītāja atklāj apmācību ēnas pusi

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

75 komentāri

Sabīne autovadītāja apliecību tīko kopš 2016. gada. Toreiz veiksmīgi nokārtoja teorētisko pārbaudījumu un nu beidzot saņēmusies nokārtot arī braukšanas pārbaudījumu.

Topošā autovadītāja ar “Bez Tabu” tiekas Rīgā, Jēzusbaznīcas ielā, kur visbiežāk notika tikšanās ar braukšanas instruktoriem. Kopš gada sākuma Sabīne nomainījusi vairākus braukšanas instruktorus. ”Nesaskanēja!” raidījumam norāda sieviete. Galu galā, Sabīnes ceļi krustojās ar kādu instruktoru vārdā Juris, kurš par vienu nodarbību prasījis 30 eiro.

Instruktors braukšanas kartītē nav atzīmējis nevienu braukšanas nodarbību. Tāpat rīkojušies arī iepriekšējie instruktori, kuri naudu par nodarbībām saņēma, taču nevienu kvīti par to tā arī neizsniedza. Bijušie instruktori norādījuši, ka kartīti aizpildīs tas instruktors, kurš Sabīnes apmācību noslēgs, taču nolīgtais braukšanas instruktors Juris Opelts esot atteicies Sabīni laist uz braukšanas eksāmenu.

Sabīne
Vēlas iegūt autovadītāja apliecību

Es kopš februāra braukšanas apmācībām esmu iztērējusi aptuveni 1500 eiro. Šajā laikā nomainīju trīs vai četrus instruktorus, jo mums nesaskanēja. Kad Jurim teicu, ka esmu gatava eksāmenam, viņš atbildēja, ka neesmu viss. Nebiju vairs ar mieru maksāt par braukšanām, tādēļ lūdzu, lai viņš paraksta apmācību kartīti, taču viņš atteicās to darīt un atdeva man neparakstītu kartīti. Sanāk, ka visa nauda tika iebāzta kabatā, jo nevienu kvītiņu man šajā laikā arī neizsniedza.

Instruktors Juris Opelts uz Sabīnes zvaniem vairs neatbild. Arī uz “Bez Tabu” zvaniem un īsziņām viņš nereaģē. Kursante saņēmusi informāciju par viņa saistību ar kādu autoskolu, ko kopā ar “Bez Tabu” steidz apmeklēt, taču tur sagaida pārsteigums. Autoskolas darbiniece norāda, ka J. Opelts šajā skolā nestrādājot jau aptuveni septiņus gadus.

CSDD pārstāvis skaidro, ka sūdzību gadījumā jāvēršas gan autoskolā, gan CSDD. Šajā gadījumā Sabīne pašrocīgi uzmeklēja braukšanas instruktorus, tādēļ autoskola tajā nav iesaistīta.

Auto instruktoru biedrības vadītājs atklāj, ka pēc gada par papīra kartītēm kursanti varēšot aizmirst.

Andris Ķerpe
”Braukšanas instruktoru biedrība” valdes loceklis

Kursantiem apmācības kartīte jāņem līdzi uz katru braukšanu, lai instruktori varētu veikt ierakstu. Tā ir mūžīgā nieze, jo visu laiku kaut kas ar šo kartīti nenotiek – tā tiek aizmirsta, nozaudēta, instruktors negrib tajā veikt ierakstu. Esam spēruši platu soli, un nu šīs kartītes tiks ieviestas elektroniskā vidē. Katram kursantam būs savs ID numurs.

Kursantiem ļoti nopietni jāattiecas pret papīra dokumentu un jāpieprasa tajā instruktoriem fiksēt katru braukšanas nodarbību.