“Es nekad neesmu bijis Austrijā!” Šoferi no Ogres soda par ārzemēs pārsniegtu ātrumu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

8 komentāri

Autovadītājs no Ogres februāra sākumā savā pastkastītē saņēma dīvainu aploksni no Austrijas. Atklājās, ka tajā ievietota soda kvīts par pārkāpumu, ko ogrēnietis nemaz neesot izdarījis.

Jevgēnijs
nevainīgais šoferis

It kā es biju Austrijā un pārkāpu ātruma limitu. Un par to saņēmu sodu, lai gan pats Austrijā neesmu bijis. Proti, kas un kāpēc, un tieši mana automašīna. Bet – tie automašīnas numurs. Nav norādīta marka, nekas cits arī nav teikts.

Aploksnē ievietots pārkāpuma protokols vācu un arī latviešu valodā. Šoferis it kā pārsniedzis atļauto braukšanas ātrumu par 23 kilometriem stundā. To fiksējis fotoradars. Sods – 75 eiro. Pārkāpums konstatēts vēl pagājušā gada 26. oktobrī ap plkst. 22.00, taču todien ogrēnietis ar savu “Volvo” atradās Latvijā. Tam esot arī liecinieki.

“Automašīna bija Latvijā. Es braucu no Ogres uz Rīgu. Vedu meitu uz dzimšanas dienas ballīti. Bijām Juglā. Līdz Austrijai, es paskatījos navigācijā, jābrauc – tieši līdz Vīnei – 16 stundu, ja brauc bez apstāšanās. Es uz turieni pat nebiju plānojis braukt. No kurienes tas? Un tieši mans numurs, bet nav norādīta mašīnas marka. Lūk, tas mani dara tramīgum,” turpina protokolu saņēmušais ogrēnietis.

Aizdomas rada arī tas, ka klāt nav pievienota pārkāpuma brīdī uzņemtā fotogrāfija. Lai arī dokuments sagatavots juridiski korekti, Jevgēnijs bažījas, ka šis varētu būt krāpšanas gadījums.

Jevgēnijs
nevainīgais šoferis

Es biju Valsts policijā, kas mani novirzīja tālāk uz Ceļu policiju. Bet tur man pateica, lai es pats ar to tieku galā. Rakstīt atbildes anketu, sūtīt uz to pašu adresi, no kurienes saņēmu vēstuli, tātad – esot jārīkojas pašam.

Jurists Ivars Kazāks atzīst, ka viņa praksē tas nebūt nav unikāls gadījums. Tomēr šoreiz arī jurists ir neizpratnē, kāpēc klāt nav pievienota fotogrāfija, jo citu Eiropas valstu prakse ir pretēja.

“Bez Tabu” noskaidro, ka Latvijas likumsargi, nosūtot protokolus par pārkāpumiem, ko paveikuši ārvalstnieki, arī pievieno divus dokumentus – valsts valodā un fiksētās automašīnas īpašnieka deklarētās dzīvesvietas valsts valodā.

Jurists iesaka Jevgēnijam tomēr atbildēt uz oficiālo vēstuli un nosūtīt atpakaļ aizpildītu anketu, kā arī pieprasīt fotogrāfiju no pārkāpuma izdarīšanas brīža. Kazāks arī nenoliedz versiju, ka kādi ļaundari izmantojuši viltotas numura zīmes – šajā gadījuma identiskas Jevgēnija automašīnai.

“Bez Tabu” nolēma sazināties ar likumsargiem Austrijā, lai noskaidrotu pārkāpuma apstākļus.

Austrijas policija

Vai jums ir pārkāpuma protokola numurs?

Bez Tabu: Jā, man ir.

Man vajag VStV [dokumenta] numuru.

Bez Tabu: Vai jums ir kādas fotogrāfijas no ātruma pārkāpuma brīža?

Jā, mums ir.

Bez Tabu: Un tur ir redzama šī mašīna – “Volvo” – ar numura zīmi KA-311?

Tur ir KA-3111.

Bez Tabu: 3111?

Jā.

Bez Tabu: Bet viņam ir automašīnas numurs – 311.

Labi… Tad tā ir kļūda.

Bez Tabu: Kā šoferim tagad rīkoties šajā situācijā?

Jums nav jādara itin nekas. Viss ir labi.

Lai arī Austrijas policijai gadījies misēklis, ar jurista palīdzību jau ir nosūtīta atbildes vēstule. Tas nepieciešams, lai policija tomēr sniegtu oficiālu atbildi un lai kādā citā jaukā dienā Jevgēnijs nesaņemtu vēstuli jau no parādu piedzinējiem par soda nemaksāšanu.

Savukārt policija labošot protokolu un pieliks trūkstošo vieninieku, kā arī nosūtīs dokumentus patiesajam pārkāpējam, jo fiksēto pārkāpumu atcelt neviens negrasās.

8 komentāri