“Es laikam viņam nepatiku!” “BMW” šoferis pārliecināts, ka policists Skrundā pārkāpumu “izzīdis no pirksta”

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

64 komentāri

Vēl vasaras vidū Mārtiņš ar draugiem savā “BMW” markas automašīnā vizinājās pa Skrundu, līdz nolēma piestāt vietējā degvielas uzpildes stacijā. Tieši tur autovadītāju pārsteidza policists.

Mārtiņš

Izkāpu no mašīnas, gāju “Viršos” pasūtīt burgeru. Skatos, – policists tā naidīgi uz mani lūr un prasa, vai normāli ir pie stūres pa telefonu runāt. Es domāju, ko tas ir “sakurījies”. Iegāju “Viršos”. Pēc kāda mirkļa šis pienāk, piebaksta pie sāna un liek doties viņam līdzi, pretējā gadījumā pielietojot spēku. Izgāju līdzi, un teica, ka runājis pa telefonu esmu.

Likumsargs turpat degvielas uzpildes stacijas teritorijā aizpilda pārkāpuma protokolu par telefona lietošanu pie automašīnas stūres, atrodoties kustībā. Norādīts arī maksimālais piemērojamais soda apmērs – 100 eiro.

Mārtiņš ir pilnīgi pārliecināts par savu taisnību un noliedz, ka iebraucis degvielas uzpildes stacijas teritorijā, runājot pa telefonu. Pretējās domās gan ir policija. Šādās konfliktsituācijās lieliski noderētu videonovērošanas kameru ieraksti. Likumsargiem tādu neesot.

“Bez Tabu” rīcībā nokļūst arī policijas lēmums par soda atstāšanu spēkā. Visai detalizēti aprakstīts arī Mārtiņa un jaunākā inspektora Zaiceva dialogs.

Sastādot lēmumu par procesa uzsākšanu un soda piemērošanu administratīvā pārkāpuma lietā, Mārtiņš A. teica, ka viņš necieš policiju, jo viņam iepriekš ir bijis konflikts ar Kuldīgas policijas darbiniekiem, kā arī norādīja, ka video ieraksts no degvielas uzpildes stacijas ”Virši” nebūs, jo viņam tur strādājot draudzene.

Mārtiņš uzskata, ka policistam esot bijusi personīga nepatika, tāpēc arī pārkāpums “izzīsts no pirksta”, turklāt vēl piemērojot maksimālo soda apmēru.

Valsts policija nesaskata pamatu apšaubīt likumsarga pieņemto lēmumu.

Jurists Armands Logins uzsver, ka katram ir tiesības pārsūdzēt policijas pieņemto lēmumu. Tiesu praksē lielākoties gan šādas pārsūdzības netiek apmierinātās, proti, tiesai neesot pamata neticēt policijas darbinieka sniegtajam ziņojumam. Tomēr arī Logins uzsver, ka šādās situācijās video pierādījums viestu absolūtu skaidrību.

Valsts policija ar elektroniskā pasta starpniecību esot interesējusies par video ierakstiem, tomēr degvielas uzpildes stacijas darbinieki vēstuli pamanījuši brīdī, kad video izsniegt vairs neesot bijis iespējams, jo arhīvs tiek uzglabāts vien četras nedēļas. Tikmēr jurists piebilst, ka Mārtiņam vēl esot iespēja vērsties tiesā, apstrīdot policijas lēmumu.

Jau pēc sižeta samontēšanas Mārtiņš ziņo, ka sodu bijis spiests apmaksāt, jo automašīnai bija jāveic ikgadējā tehniskā apskate. Kas attiecas uz policijas spēkā atstātā lēmuma pārsūdzēšanu tiesā, tad esot jau nokavēts likumā noteiktais pārsūdzības iesniegšanas termiņš.
64 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Jau trīsreiz mēneša laikā!" Nepiestājot pieturā, autobusu šoferi vairākkārt atstājuši bērnu šosejas malā

"Jūs nopietni?!" Māmiņām ar zīdaiņiem un maziem bērniem liedz iepirkties lielveikalos

Dūru vicināšana un kliegšana jeb cīņa par apsaimniekotāju Rīgas "Ķīnas mūrī"

"Viņam seko bērni, glābiet viņus, kamēr var!" "TikTok" aktīvists stāsta par netiklībām ar bērniem un bez mitas lamājas

"Tur viss ir pretīgi! Gribam atpakaļ naudu!" Četri indieši Rīgā "iegrābjas" ar dzīvokļa īri

"Jāuzmanās, uzticot bērnus tādām skolām." Vakcīnskeptiķu skolā bez licences sola "saudzīgu vidi" bez Covid-19 ierobežojumiem

"Ar tādu mašīnu nav problēmu pārsniegt ātrumu arī vecmammai." CSDD tehniskās apskates darbinieks traucas ar 168 km/h

"Drusciņ sapurinās nevakcinētos!" Sākoties ārkārtējai situācijai, iedzīvotāju noskaņojums krasi atšķiras: no izpratnes līdz dusmām

Dziedātāja Olga Rajecka sašutusi: Maksāju par trim fāzēm, bet saņemu vienu!

Rīdzinieki pikti, jo nav apkures un sākuši pelēt pat vasarā nomainītie logi!

"Balkoni nenogāzīsies?" Olainē apšauba mājas renovācijas projektu

"Ja atkal notiks avārija, atkal taisni upē?" Tilts jau gadu bez barjerām, bīstamība uz Bauskas šosejas