”Es gandrīz stundu gulēju uz ceļa. Viņi atteica palīdzību.” Notriektā gājēja atklāti par Limbažu slimnīcu

34 komentāri
”Es gandrīz stundu gulēju uz ceļa. Viņi atteica palīdzību.” Notriektā gājēja atklāti par Limbažu slimnīcu
Foto: ekrānuzņēmums

Pirms gājēju pārējas šķērsošanas limbažniece nenojauta, ka pēc brīža nonāks bezpalīdzīgā situācijā un viņai nāksies saskarties ar neizprotamu Limbažu slimnīcas darbinieku rīcību.

Četru bērnu māte Lidija Limbažos dzīvo divpadsmito gadu, un mājupceļš jau labi pazīstams. Atrodoties 500 metru attālumā no mājām, viņai atlika šķērsot vienu gājēju pārēju, kura izrādījās liktenīga.

Piegāju pie gājēju pārejas, paskatījos pa labi un pa kreisi, tikai tad devos pāri. Vairāk neko neatceros.

Kad Lidija atjēdzās, vēl nesaprata, kas ar viņu noticis. Nekas nesāpēja, jo bija iestājies šoka stāvoklis. Pirmie notikuma vietā ieradās Valsts policijas Limbažu iecirkņa darbinieki, kaut līdz vietējai slimnīcai ir vien 500 metru.

Bija divas policijas brigādes, kuru darbinieki cīnījās par manu dzīvību. Es gandrīz stundu gulēju uz ceļa, jo ”ātrās palīdzības” brigādes bija aizņemtas citos izsaukumos. Policisti brauca uz slimnīcu un lūdzās, lai kāds atnāk palīgā, bet viņi saņēma atteikumu.

Foto

Atteikuma iemesls ir pavisam triviāls – Limbažos no slimnīcas palicis vienīgi nosaukums. Tās darbinieki pamest iestādes telpas, lai sniegtu palīdzību cietušajiem, drīkst tikai ar Neatliekamās palīdzības dienesta (NMPD) rīkojumu, kas šajā gadījumā nav ticis dots.

Mēs neesam neatliekamās palīdzības slimnīca. Mēs vispār neesam slimnīca. Esam ambulatora iestāde ar dienas stacionāru. Mums nav reanimatologa, nav aparatūras, lai cilvēkam sniegtu kvalitatīvu palīdzību. Darbinieki nedrīkst atstāt posteni.

NMPD sistēmas informācija liecina, ka brigāde, kas bija ceļā uz citu izsaukumu, avārijas vietā ieradās 13 minūtes pēc izsaukuma. Jau pēc stundas Lidija esot nogādāta Valmieras slimnīcā, taču sieviete šādam laika sadalījumam nepiekrīt.

Par avārijas izraisīšanu ierosināta krimināllieta!

34 komentāri