“Es biju ļoti dusmīgs un šokēts!” Ogrēnietis cer, ka CSDD labosies

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

61 komentārs

Ogrēnietis Gvido pērnā gada rudenī vēlējās kļūt par pilntiesīgu motobraucēju, iegūstot vadītāja apliecību likumā noteiktajā kārtībā. Ceļš līdz nepieciešamā dokumenta iegūšanai izrādījās gana sarežģīts. Gvido šobrīd atrodas darba darīšanās Norvēģijā, taču arī gleznainie kalni nespēj izdzēst no atmiņas liekos pārdzīvojumus.

Gvido

Samaksāju toreiz CSDD par velti. Es biju šokā. Es saku, biju šokā. Kurš varēja iedomāties, ka uz eksāmenu kaut kur ir jāsarunā motocikls. [..] Es biju ļoti dusmīgs un šokēts. Protams, es toreiz samaksāju.

Tagad tiesības ir Gvido kabatā, taču motociklists vēl joprojām ir neizpratnē, kā tik nopietna organizācija kā Ceļu Satiksmes drošības direkcija nespēj nodrošināt vismaz vienu motociklu arī reģionos. Ogrēnietis vairākkārt uzsver, ka CSDD taču ir vienīgie Latvijā, kas nodrošina vadītāju apliecību iegūšanu. “Cerams, ka kaut kas tagad ir mainījies.”

Ceļu satiksmes drošības direkcija gan nevar iepriecināt nedz Gvido, nedz arī topošos motociklu vadītājus, jo COVID-19 pandēmija tomēr turpina ietekmēt direkcijas plānus. CSDD pieņemts lēmums par fiskāli disciplinētu darbību, iesaldējot jeb apturot vairāku projektu īstenošanu, tostarp arī ieceres par motociklu sagādi CSDD reģionālajām nodaļām.

Neatkarīgi no naudas likstām interese par A kategorijas apliecībām nebūt nav noplakusi. Šogad līdz jūlijam iegūti 850 dokumenti, ieskaitot arī 337 mopēdistus. Pērn eksāmeni kādā no četrām A kategorijām nokārtoti vairāk nekā 3000 gadījumos.

Saistībā ar valstī ieviestajiem ierobežojumiem, kas skāra arī topošo autovadītāju izglītošanu, par 20% esot samazinājies B kategorijas apliecību ieguvēju skaits.

61 komentārs