“Dzer bārā, nevis pie stūres!” Madonas puses pagastvecim divas promiles; dzer un brauc ne pirmoreiz

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

11 komentāri

Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks jau kārtējo reizi pieķerts braucam alkohola reibumā un jau atkal zaudēs vadītāja apliecību. Šoreiz likumsargi viņa izelpā konstatējuši divas promiles alkohola reibuma pēc tam, kad viņš, braucot pa lielceļu reibumā, ietriecās sabiedriskajā autobusā. Simtnieks atzīstas, ka pirms sēšanās pie stūres iedzēris “simts gramu” stiprā alkohola, bet pēc avārijas, gaidot ierodamies policiju, turpinājis malkot vēl stiprāku grādīgo.

“Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Andris Simtnieks 18. septembrī, braucot dzērumā, sasit pašvaldības automašīnu; tā nav pirmā reize, notikumi tiek slēpti,” šādu ziņu no anonīma avota saņēmis raidījums “Bez Tabu”.

Žurnālistiem, ierodoties nesaskaņotā vizītē Sarkaņu pagasta pārvaldē, izdodas sastapt Andri Simtnieku. Viņš nenoliedz, ka stūrējis pašvaldībai piederošu automašīnu alkohola reibumā. Automašīna patiesi esot paskādēta, nu atrodoties kādā servisā Madonā, kura nosaukumu žurnālistiem neatklāj.

Dzērumā uztriecas autobusam; gaidot policiju, turpina malkot… līdz divām promilēm

Simtnieks stāsta, ka 18. septembrī pēc darba devies pie paziņas. Satiekoties esot iedzēris “simts gramus” un ap pulksten 19.30 devies mājās uz Madonas pusi. Netālu no Madonas uz ceļa Gulbene-Madona-Pļaviņas viņš, esot alkohola reibumā pie stūres, ietriecies braucošā sabiedriskajā pasažieru autobusā, veicot apdzīšanas manevru. Apdzenot priekšlaicīgi iebraucis atpakaļ joslā, uztriecies otram transportlīdzeklim, tādējādi apdraudot ne vien sevi, bet arī tos, kuri atradās autobusā. Par laimi, cietušo nebija.

Andris Simtnieks

Andris Simtnieks
Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs

Biju tā kā saguris. Nezinu, vai iemigu vai kā. Apdzenot autobusu, aizķēru mazliet. Mašīnai nav liela skāde. Durvīm drusciņ un spārnam. Aizbraucu un nostājos malā pie Madonas, gaidīju autobusu, kad sapratu, kas ir noticis. Sākumā domāju, ka kaut kādam koka gabalam uzskrēju. Kad sapratu, apstājos un gaidīju policiju. Policiju izsauca autobusa šoferis.

Taujāts, vai pats būtu saucis policiju pēc ceļu satiksmes negadījuma, Sarkaņu pagasta pārvaldnieks Simtnieks atbild: “Es būtu sagaidījis autobusu. Tad vai nu vienotos, vai sauktu policiju.”

Andris Simtnieks

Andris Simtnieks
Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs

Ja godīgi, es biju simts gramus iedzēris. Braucot uz mājām, nobraucu lejā uz darbnīcām, kur satiku cilvēku, kurš vienai iedzīvotājai sakārtoja kanalizāciju. Par to es tā kā “uzsaucu” pa simts gramiem.

Pēc sadursmes ar autobusu, apstājoties ceļmalā un gaidot ierodamies policiju, turpinājis lietot krietni stiprāku grādīgo, stāsta Simtnieks. Ierodoties policijai, likumsargi Simtniekam fiksējuši divu promiļu reibumu.

Andris Simtnieks

Andris Simtnieks
Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs

Tur uz vietas [ceļa malā] arī lietoju alkoholu, gaidot policiju. Vienkārši piezvanīja sieva, sākās audzināšanas darbi. Bija tāds stiprs dzēriens, citādi nebūtu divas promiles. Tāds dzēriens “Strong” ar 85 grādiem. Tāds nopērkams veikalā un uz prāmja.

Valsts policijā stāsta, ka izrakstīti vairāki protokoli: ne vien par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un braukšanu alkohola reibumā, bet arī par notikuma vietas pamešanu.

Zane Vaskāne
Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes pārstāve

2019. gada 18. septembrī Madonas novada Sarkaņu pagastā uz ceļa Pļaviņas-Madona-Gulbene notika ceļu satiksmes negadījums, kura izraisītājs atstāja ceļu satiksmes negadījuma vietu. Policija noskaidroja, ka ceļu satiksmes negadījumu izraisīja kāds vīrietis. Vadītājam tika noformēti divi administratīvā pārkāpuma protokoli. Viens par ceļu satiksmes negadījuma izraisīšanu un negadījuma vietas atstāšanu, savukārt otrs administratīvais pārkāpuma protokols par to, ka vīrietis vadīja transportlīdzekli alkoholisko dzērienu ietekmē. Dotais materiāls pārsūtīts pēc piekritības Vidzemes rajona tiesai Madonā. Uz doto brīdi nav informācijas par to, kāds būs tiesas lēmums dotajā lietā.

Slēpa grēkus no darba devēja – pašvaldības

Darba devējam – Madonas novada domes pašvaldībai – Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs Simtnieks par notikušo neziņoja uzreiz, iespējams, cenšoties slēpt grēkus. Par to, kas noticis, paziņojis vairākas dienas vēlāk, kad bijis nepieciešams izņemt sasisto automašīnu no policijas stāvlaukuma.

Āris Vilšķērsts

Āris Vilšķērsts
Madonas novada pašvaldības izpilddirektors

Viņam bija vajadzīga pilnvara automašīnas izņemšanai no policijas stāvlaukuma. Tad arī tika sniegta informācija. Loģiski būtu, ja darba devēju informētu uzreiz, lai nav jāuzzina no kaut kurienes.

Madonas novada domes izpilddirektors Vilšķērsts stāsta, ka šī nav pirmā reize, kad policija Simtnieku pieķērusi braucam alkohola reibumā. Simtnieks to nenoliedz, informējot, ka pieķerts braucam alkohola reibumā 2013. gadā.

Andris Simtnieks
Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs

Andris Simtnieks Andris Simtnieks

Madonas novada Sarkaņu pagasta pārvaldes vadītājs

Toreiz man bija 0,6 promiles. Uz gadu atņēma tiesības. Pēc tā gadījuma es vairs tā nelietoju.

Simtnieks dosies pensijā

Madonas novada domes izpilddirektors Vilšķērsts stāsta, ka 2013. gadā toreizējā domes vadība piedevusi Simtniekam, par spīti tam, ka pagasta pārvaldnieka darba pienākumus ir ļoti grūti veikt bez iespējas stūrēt automašīnu.

“Bijuši arī vēl citi signāli, bet par tiem mēs nevaram spriest, jo nebija pierādījumu no policijas,” piebilst Madonas novada domes izpilddirektors Vilšķērsts.

Nesagaidot darba devēja – pašvaldības – sankcijas, Simtnieks jau uzrakstījis atlūgumu. Dosies pensijā no 1. oktobra. Sola pašvaldības automašīnu remontēt par saviem līdzekļiem.