“Draud atriebties par sūdzēšanos!” Ziņo par policistu, kurš, iespējams, reibumā izraisa avāriju Raganā un aizmūk

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

16 komentāri

Krimuldas novada Raganas ciema centrā, iebraucot pretējā joslā, avāriju izraisa “Audi 80” šoferis. Pēc tam, kad spēkrats apturēts, vainīgais šoferis pamet savu automašīnu un ņem kājas pār pleciem – aizmūkot skrienot. Cietušie apskādētajā spēkratā “Audi A4” šokēti par šādu gļēvulību kā vainīgo šoferi atpazīst Valsts policijas (VP) Siguldas iecirkņa policistu.

Sociālajā tīklā “Facebook” lietotājs publicējis fotoattēlu, kurā iemūžināts Raganas ciema centrā pamests, sadauzīts balts “Audi 80”. Ar fotoattēlu un parakstu pie tā dalījušies daudzi sašutuši lietotāji. Iemesls sašutumam ir ierakstā paustais par VP darbinieku kā avārijas izraisītāju un notikuma vietas atstājēju.

ieraksts iekš “Facebook”

VP Siguldas policijas darbinieks [ar šo ”Audi”] izraisa avāriju Raganā un aizmūk no notikuma vietas.

Mūk kā zaķpastala jeb ziņo, ka aizbēgušais ir policists; viņš draudot atriebties par sūdzēšanos

“Bez Tabu” uzklausa Raganas iedzīvotāju, kurš vēlas palikt anonīms. Viņš stāsta, ka 14. janvārī Raganas centrā notika divu automašīnu avārija, kuru izraisīja iemūžinātā “Audi” šoferis. Viņš pēc sadursmes pameta automašīnu ceļmalā, pats aizmuka, stāsta iedzīvotājs. Tāpat stāsta par aizdomām, ka vainīgais ir VP Siguldas iecirkņa policists Jānis Keišs. Iedzīvotājs, atsaucoties uz sarunu ar cietušajā automašīnā braucošajiem, stāsta, ka vainīgais autovadītājs, iespējams, stūrējis auto apreibinošo vielu iespaidā.

vēlas palikt anonīms

Valsts policijas darbinieks Jānis Keišs, viņš arī Raganas iedzīvotājs, 14. janvārī neilgi pirms pulksten 8 no rīta izraisīja avāriju. Pats cietušais šoferis redzēja, ka viņš [policists] bija pie stūres un pēc tam aizlaidās, izskatījies piedzēries. Viņš brauca pa ceļu, iebrauca pretējā joslā, varbūt aizmiga, tāpēc ietriecās tajā otrā mašīnā. Keišs strādā Siguldas policijā, esot paaugstināts amatā, viņš tagad baidās, ka zaudēs darbu. Pēc tam, kad bildi ielika ”Facebook”, teica, ka atriebšoties. Bet viņu redzēja cietušais šoferis, bija arī vēl kas redzēja. Tas notika Raganas centrā. Avarējot vienkārši aizmuka, jo zināja, ka tas viņam draud ar darbu.

Viesojoties Raganā, “Bez Tabu” komandai izdodas sazināties ar avārijā cietušās automašīnas šoferi un pasažieri. Šoferis nevēlas izteikties kameras priekšā, aizkadrā pauž sašutumu par šādu aizmukšanu no notikuma vietas. Viņš esot atpazinis vainīgajā iepriekš minēto policistu.

saruna ar avārijā cietušās automašīnas pasažieri

Žurnālists: Viņš pameta mašīnu tur?

Avārijā cietušās automašīnas pasažiere: Jā.

Žurnālists: Avārija te arī notika?

Avārijā cietušās automašīnas pasažiere: Jā.

Žurnālists: Viņš pats aizskrēja?

Avārijā cietušās automašīnas pasažiere: Jā. Mašīna turpat arī palika.

Žurnālists: Uzreiz aizskrēja?

Avārijā cietušās automašīnas pasažiere: Momentāni! Redzēja, ka es izkāpju no mašīnas. Parasti cilvēks izkāpj ārā un tūlīt nāk runāt, kā parasti ir, kad satriecas, bet viņš paskatījās un ”vienā vīlē” aizlaidās. Vienkārši mašīna palika darbojoties, vēl ilgi darbojās. Viņu nevarēja izkustināt, jo ar ratu bija akmenī.

Žurnālists: Kurš to atbrauca un savāca?

Avārijā cietušās automašīnas pasažiere: Auto pacēlājs. Nezinu, policija.

“Bez Tabu” zināms, ka baltā ”Audi” īpašnieks ir pieminētais policists Jānis Keišs. Pēc avarēšanas un vainīgā šofera aizmukšanas cietušie izsauca policiju, likumsargi fiksēja negadījumu. Cietušie policistus esot informējuši, ka atpazinuši vainīgajā vietējo iedzīvotāju.

avārijā cietušās automašīnas pasažiere

Tur uz vietas bija citi iedzīvotāji, kuri mums palīdzēja. Mans vīrs skrēja pakaļ [mūkošajam], un mēs saucām policiju. Vīrs skrēja pakaļ, bet nenoķēra viņu. Es [pasažiere] izkāpu pirmā, viņa [cietušā] šofera durvis bija bojātas. Kamēr viņš pa manu pusi izkāpa, tikmēr viņš [mūkošais] jau noskrēja gabaliņu, puskrēslā pazuda starp mājām.

Iedzīvotāji redzējuši arī braucam bez derīgas tehniskās apskates; policists izvairās no “Bez Tabu”

Raganā veidojot sižetu, “Bez Tabu” komandu uzrunā iedzīvotāji, sakot, ka tobrīd Jānis Keišs pārvietojas ciemā ar automašīnu “Toyota”, kurai jau sen kā beidzies tehniskās apskates termiņš. Vietējie stāsta, ka viņš nupat piebraucis pie savas dzīvesvietas. “Bez Tabu” konkrēto spēkratu atrod novietotu ceļa malā pie Jāņa Keiša mājas. Kā noskaidro raidījums, spēkratam tehniskās apskates termiņš beidzies jau pagājušā gada 15. novembrī. Iespējams, nojaušot, ka žurnālisti dežurē netālu no viņa mājas, Keišs vairs nesēžas pie auto stūres, kamēr “Bez Tabu” atrodas apkaimē.

“Bez Tabu” cenšas sasaukt likumsargu viņa dzīvesvietā, bet nesekmīgi. Uz telefona zvaniem viņš neatbild, tāpat ignorē rakstveida lūgumu īsziņā pārzvanīt. VP Siguldas iecirkņa dežūrdaļa informē, ka Keišs devies atvaļinājumā, par konkrēto ceļu satiksmes negadījumu neesot informēti.

Pēc notikušā ceļu satiksmes negadījuma uzsākta administratīvā lietvedība, informē Inga Millere VP Rīgas reģiona pārvaldes Satiksmes administratīvo pārkāpumu izmeklēšanas biroja biroja priekšniece.

VP pārstāve Millere apstiprina, ka “Audi 80” vadītājs pēc ceļu satiksmes negadījuma atstājis notikuma vietu, savukārt pamestais spēkrats nogādāts Nodrošinājuma valsts aģentūras stāvvietā.

Par avārijas vietas pamešanu draud naudas sods 70-700 eiro apmērā, kā arī transportlīdzekļa vadītāja tiesību atņemšana vai bez šīs sankcijas, informē VP pārstāve Millere. Ja no notikuma vietas aizbēdzis dzērājšoferis, paredzēts vēl bargāks sods.

Taujāta, vai policisti, kuri ieradās notikuma vietā, uz karstām pēdām meklēja aizbēgušo šoferi (iespējams, automašīnas īpašnieku), izmantojot pieejamās datubāzes, piemēram, viņa dzīvesvietā (ja vainīgais ir policists, dzīvesvieta ir netālu no avārijas vietas), VP pārstāve Millere atbild: “Šajā gadījumā viņiem nebija jāmeklē uz karstām pēdām, jo nebija tādu seku, lai to darīt būtu nepieciešams. Transportlīdzeklis bija negadījuma vietā, mums ir iespēja noskaidrot [vēlāk], kurš ir transportlīdzekļa īpašnieks.”

“Bez Tabu” VP pārstāvei Millerei uzsver, ka automašīnas īpašnieks dzīvo netālu no notikuma vietas. Vai tomēr, uzklausot avārijā iesaistīto bažas par to, ka aizmukušais šoferis, iespējams, vadījis spēkratu alkohola reibumā, likumsargiem nebūtu jācenšas atrast spēkrata īpašnieku, lai vaicātu, kurš vadīja auto, un jāpārbauda alkohola reibumu auto īpašnieka izelpā? Uz šo jautājumu VP pārstāve Millere nespēj atbildēt.

Millere norāda, ka, nepieķerot “pie rokas”, vēlāk ir teju neiespējami pierādīt, ka šoferis vadījis automašīnu reibumā.

Pavērsiens lietā: policistu, iespējams, piesedz radinieks

Pēc avārijas kā vainīgais VP struktūrvienībā Rīgā pieteicies nevis Jānis Keišs, bet gan viņa radinieks, sievas brālis, informē avārijā cietušais, kurš pēc ceļu satiksmes negadījuma ar lietu iepazinās VP. Par šādu pavērsienu cietušais ir šokēts, norādot, ka policista radinieks nemaz neesot atradies notikuma vietā.

Neoficiāla informācija liecina, ka Keiša sievas brālis avārijas brīdī atradies darbavietā, ko varot apliecināt uzņēmuma elektroniskā reģistrēšanas sistēma. “Bez Tabu” noskaidro, kurā uzņēmumā strādā Keiša radinieks. Raidījums sazinājās ar uzņēmuma personāldaļas pārstāvi.

SIA “Rettenmeier Baltic Timber” pārstāvi

Es saprotu cietušos, bet šo informāciju es sniegšu, kad policija to jautās. Policijai iesniegsim informāciju, kura parādīs, vai viņš tur [darba vietā] ir vai nav. Mums ir tāda elektroniskā uzskaite.

VP pārstāve Millere apstiprina, ka kā vainīgais pieteikusies persona, kura nav policists Keišs, tomēr fakti tiekot pārbaudīti. Likumsardze Millere pateicas “Bez Tabu” par sagādāto informāciju par personas iespējamo atrašanos citviet avārijas brīdī, VP sola sazināties ar uzņēmumu un noskaidrot, vai informācija atbilst patiesībai.

Inga Millere
VP pārstāve

Tālāk lieta tiks izskatīta gan administratīvā, gan disciplinārā kārtā. Ja apstiprināsies, viņam [policistam] nāksies atbildēt.

“Bez Tabu” centās sazināties arī ar Jāņa Keiša radinieku, kurš pieteicās policijā kā vainīgais, bet saņemt skaidrojumu no viņa neizdevās.

VP lūdz atsaukties arī citus aculieciniekus, kuri varētu sniegt noderīgu informāciju, zvanot pa tālruni 67829233. Tāpat VP pārstāve Millere norāda, ka policista iespējamos pārkāpumus varētu vērtēt VP Iekšējās kontroles birojs.

16 komentāri