Divus Alūksnes policistus tur aizdomās par avārijas izraisīšanu un pārkāpumu slēpšanu

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

39 komentāri

Latgales un Uzvaras ielas krustojums Alūksnē. Janvāra nogalē šajā vietā notiek ceļu satiksmes negadījums, turklāt vainīgais šoferis pamet avārijas vietu. Kā norāda “Bez Tabu” skatītājs, kurš vēlas palikt anonīms, incidentā, iespējams, iesaistīta Valsts policijas amatpersona.

Uzrunātie vietējie iedzīvotāji par negadījumu 26. janvāra vēlā vakarā neko daudz nezina. Arī vietējā presē ne rindiņas par notikušo ceļu satiksmes negadījumu, kādēļ bojāts pašvaldībai piederošs īpašums, proti, gājēju ceļa norobežojošās barjeras.

“Bez Tabu” pašvaldībā noskaidro, ka sabojāti pat pieci posmi, un zaudējumi vēl tiekot aprēķināti. Alūksnē tiekamies ar anonīmo skatītāju, kurš atklāj, ka avāriju esot izraisījis vietējais policists, iespējams, pat alkohola reibumā, turklāt cits likumsargs palīdzējis aizmukt un slēpt pārkāpuma pēdas.

Videonovērošanas kameras ierakstā redzams, kā pa Latgales ielu virzās automašīna “Volvo”, saslīd un ietriecas barjerās. Drīz pēc tam parādās “BMW” auto, bet vēl pēc mirkļa piebrauc arī trešais transportlīdzeklis. Aizrit dažas minūtes, un visi pazūd tālēs zilajās. Kā izrādās, tieši mirkli pirms policijas ekipāžas ierašanās, ko acīmredzot izsaucis kāds aculiecinieks.

“Bez Tabu” rīcībā arī nokļuvušas fotogrāfijas no avārijas vietas. Vainīgais autovadītājs esot ļoti līdzīgs Alūksnes policijas iecirkņa vecākajam inspektoram Aleksandram Finam, bet avārijas pēdas esot palīdzējusi slēpt cita persona, kas ļoti līdzinoties policistam Tomam Šneideram.

Aleksandrs Fins
policists

Bez Tabu: Šeit jums zvana no televīzijas raidījuma “Bez Tabu”…

Opā! Uzmanīgi klausos!

Bez Tabu: Mums ir informācija, ka jūs Alūksnē esat iekļuvis ceļu satiksmes negadījumā un atstājis avārijas vietu…

O, forši! Pirmo reizi dzirdu, bet, labi. Klausīšos tālāk, kāda vēl informācija.

Uzzinot, ka “Bez Tabu” rīcībā ir video un arī fotogrāfijas no negadījuma vietas, pēc pāris stundām saņemam atkārtotu zvanu no likumsarga un vienojamies par tikšanos. Fins iepretim policijas iecirknim ierodas ar savu “Volvo” automašīnu – identisku modeli, ar ko izraisīta avārija.

Aleksandrs Fins
policists

Tas, ko stāsta šis anonīmais skatītājs, ir pilnīgi murgi.

Vecākais inspektors notiekošo uzskata par tīšu nomelnošanu ar mērķi ietekmēt policista karjeru. Pēdējo divarpus gadu laikā, būdams vecākā inspektora amatā, Fins ticis pakļauts dažādām darbībām, tostarp no kolēģu puses, lai tiktu “gāzts no amata”.

Aleksandrs Fins
policists

Šajā gadījumā šie materiāli ir safabricēti un gatavoti, lai varētu nomelnot mani.

Vēlāk nosūtot fotogrāfijas no negadījuma vietas un jautājot, vai attēlos redzami policisti Fins un Šneiders, atbilde gan neseko.

“Bez Tabu” arī noskaidro, ka avārijas apstākļus un izmeklēšanu vis neveiks Alūksnes iecirknī, bet gan Vidzemes reģiona pārvaldē Valmierā.
Zane Vaskāne
Valsts policijas pārstāve

Par notikušo policijā ir sākts administratīvais process. Lietas materiāli ir pārsūtīti izskatīšanai Vidzemes reģionālajā pārvaldē Valmierā. Tiks pieprasīti un izņemti video ieraksti no pilsētas kamerām. Tāpat ir pieņemti paskaidrojumi no vairākām personām. Ņemot vērā, ka šobrīd tiek skaidroti notikušā apstākļi, plašākus komentārus par lietas materiāliem un to saturu patlaban nevaram izpaust. Patlaban ir ierosināta dienesta pārbaude, kuras laikā tad arī attiecīgi izvērtēs amatpersonas atbildību un kādā mērā viņa ir saistīta ar šo negadījumu. Ja atklāsies, ka ceļu satiksmes negadījumu izraisīja amatpersona, tad atbildība būs gan administratīvā, gan disciplinārā. Sods būs bargs, bet taisnīgs.

39 komentāri

Aktuālie Bez Tabu sižeti

"Vai komandantstundā var iziet ārā uzpīpēt?" satraucas dzīvokļa iemītniece

"Tie “saltiņi” ātri ienāca modē!" taisnojas pie skolas Rīgā "pieķertas" skolnieces

Kategoriski atsaka kompensāciju autovadītājam, kura mašīnai uzkrita koks

"Vajadzēs atbraukt, darījums tikai skaidrā naudā!" "Bez Tabu" pieķer mediķi, kas kolēģu grupā viltojusi Covid-19 sertifikātus

"Sajūta, ka esmu Brekte-2!" Latgalieša ābolu rakstos Krievija saskata nacisma slavināšanu

Tikai katrs trešais Saeimas deputāta palīgs var uzrādīt Covid-19 sertifikātu

Bijusī īrniece šokā, saņemot paziņojumu no tiesas, ka viņai ir sens parāds namīpašniekam

Jahtklubs Jūrmalā izbūvē žogu un atkārtoti bloķē tauvas joslu; vietējie pikti

Blogeris Pipars aicina ziedot piecgadīgās Betijas rehabilitācijai, iegādājoties viņa maiznīcā picu!

"Varēja beigties letāli!" Uzbrauc uz ietves, ietriecas skolas vārtos: avārija Salaspilī aktualizē gājēju apdraudējumu

"Maluzvejnieki mēdz būt agresīvi, nākas izvairīties no atvēzētiem airiem!" Līvānu novada vides sargi - pārkāpēju bieds

Fiktīvi vakcinētājiem joprojām ir iespēja tikt pie reālas vakcīnas