Divas bagātas Pierīgas pašvaldības jau gadiem nespēj vienoties; katru dienu apdraudēta gājēju dzīvība

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

4 komentāri

Raugoties uz Ādažu un Garkalnes novadu robežu, rodas iespaids, ka mērnieks bijis ar savdabīgu humora izjūtu, jo robeža piecas reizes šķērso ceļu uz Alderiem. Šis joks rada pamatīgas galvassāpes abu novadu administrācijai.

Ceļš no Tallinas šosejas ved uz Alderiem Ādažu novadā. Šosejas malā ir sabiedriskā transporta pietura, kur izkāpušie gar ceļa malu dodas māju virzienā.

Iestājoties tumsai, ceļš ir pilnībā neapgaismots, tāpēc gājējus autovadītāji ierauga tikai pēdējā brīdī.

Mikus
pārvietojas ar automašīnu

Man liekas, ka gājējiem šeit nav pati drošākā vieta. Katrā ziņā ļoti piesardzīgi šeit braucu.

Arī uzrunātie gājēji atzīst, ka ceļa posms ir bīstams. Tas ir ļoti šaurs un neapgaismots, kā arī gājējiem jāpārvietojas pa ceļa malu, nevis trotuāru.

Ceļa garākais posms atrodas Garkalnes novada teritorijā, turpretī iedzīvotāju nami uzbūvēti Ādažu novadā. Iedzīvotāji nodokļus maksā Ādažu novada pašvaldība, tādēļ Garkalnes novads nav ieinteresēts ieguldīt ievērojamus līdzekļus, lai uzlabotu ādažnieku ikdienas dzīvi.

Turpretī likumdošana aizliedz novada administrācijām ieguldīt svešā īpašumā, tādējādi Ādažu novada dome nedrīkst tērēt līdzekļus, lai Garkalnes novada teritorijā izbūvētu apgaismotu celiņu.

Pirms vēlēšanām Garkalnes novada darbinieki pasūtījuši projektu, kur noskaidrots, ka 2,7 kilometru gara apgaismota celiņa ierīkošanas izmaksas sasniedz vismaz 600 tūkstošus eiro.

Abu novadu administrācijas ir ieinteresētas izbūvēt apgaismotu celiņu, taču atklāts paliek jautājums par izmaksu sadalījumu. Šobrīd paredzēts projektu sadalīt daļās, lai to varētu īstenot vairākās kārtās.

Māris Sprindžuks
Ādažu novada domes priekšsēdētājs

Mums jāvienojas par finansējuma proporciju, cik dos katra puse. Ja vienojamies, tad pirmo kārtu varam īstenot jau nākamgad.

Gadījumā, ja viena no pašvaldībām neatrod finansējumu vai ir citas prioritātes, projekts atkal jāatliek par veselu gadu.

Abu pašvaldību pārstāvji sūkstās par milzīgajām iemaksām pašvaldību izlīdzināšanas fondā, kas bremzējot novada attīstību.

4 komentāri