Ēriks Palkavnieks

Autors: Ēriks Palkavnieks

1 komentārs

Kopš aprīļa Jūrmalas caurlaižu kontrole esot digitalizēta – numuri tiekot fotografēti, īpaša sistēma tos apstrādā, un tie vadītāji, kuri nav iegādājušies caurlaidi, tiek fiksēti un viņiem pienākas sods – 50 eiro apmērā.

Pie Bez Tabu vērsās kāds Sociālās integrācijas valsts aģentūras koledžas students. Šīs koledžas studenti ir nonākuši neapskaužamā situācijā – koledžas kopmītnes atrodas caurlaižu zonā – līdz ar to tiem studentiem, kuri dzīvo kopmītnēs, ir jāpērk caurlaide. Vienam mēnesim caurlaide maksā 31 eiro, periodam no 1. aprīļa līdz 30. septembrim 107 eiro.

Studentiem Jūrmalas pilsēta ir noteikusi atlaidi 50 vai 30% apmērā, taču daudziem studentiem, kas ikdienā spiesti doties uz kopmītnēm, tas neliekas adekvāti. ”Ir saprotams, ka tie ir Jūrmalas domes noteikumi, bet cilvēkam, kurš dzīvo uz vietas un principā ir uzskatāms par jūrmalnieku, maksāt pilnu maksu ir diezgan interesanti,” uzskata SIVA students Raimonds.

Taču, kā izrādās, studentiem nepieciešams skatīties plašāk – jo vajag sevi uzskatīt nevis par studentu, bet gan par īrnieku – tad uzturēties Jūrmalā ir lētāk. Zane Leite, Jūrmalas pilsētas domes sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja: ”SIVA studentiem, kuri dzīvo kopmītnēs, ir jāvēršas domē ar īres līgumu, un viņi var saņemt caurlaidi tāpat kā citi iedzīvotāji, kuri īrē telpas Jūrmalā”. Tad ir jāsamaksā tikai 11,5 eiro par dokumentu apstrādi.

Viss it kā atrisināts, tikai skumji, ka kārtējo reizi ir bijusi kļūda komunikācijā, jo koledžas mājaslapā pie informācijas par caurlaidēm nekas tāds nav minēts un studenti par šo iespēju pirms tam nav tikuši informēti. ”Daudzi gaida administratīvos sodus, jo pirms tam, dodoties uz domi, viņi neko konkrētu nevarēja atbildēt par to caurlaižu sistēmu, tas atrisinājās tikai, kad Bez Tabu sāka interesēties”, stāsta SIVA students Raimonds.

Bet kāds cits jūrmalnieks norāda, ka jaunā sistēma nemaz nedarbojas, kā tai vajadzētu. ”Reālā situācija ir tāda, ka vēl joprojām var iebraukt bez caurlaidēm, jo darbojas tikai divi kontrolpunkti – Priedainē, braucot no Rīgas un braucot no Talsiem – Vaivaros” izpētījis ir Pēteris Binders, biedrības ”Jūrmala Eiropas pilsēta” valdes loceklis. Turklāt iepirkums par šo sistēmas modernizāciju esot pārtraukts un nav ticis izsludināts jauns konkurss.

Jūrmalas dome skaidro, ka iepirkums tik tiešām par sistēmas modernizāciju esot pārtraukts, jo pašvaldība sapratusi, ka pati var realizēt kontroli. Ticis rīkots jauns iepirkums tikti par fotofiksācijas iekārtu iegādi. Ar tām gan var kontrolēt tikai ilgtermiņa caurlaides vai arī vienreizējās, kuras iegādātas, izmantojot mobilly vai SMSRiga sistēmas – salīdzinot mašīnu numurus.

“Šobrīd kameras ir uzstādītas Priedainē, nākamais posms būs Vaivaros. Tur, kur nav kameru, tur kontroli nodrošina pašvaldības policija. Vienreizējās caurlaides vēl joprojām kontrolē pašvaldības policija”, stāsta Jūrmalas domē.

Līdz ar to jūrmalniekiem cemme ir par to, ka nauda par sistēmas digitalizāciju iztērēta, bet pagaidām liela daļa ir tikai izstrādes stadijā un daudzi turpina nemaksāt par iebraukšanu Jūrmalā.

Foto

TOP komentāri

  • Mārtiņš Heize
    +1 +1 0

    Mārtiņš Heize

    Gribētu zināt kas notiek, ja es vedu radu bērnu - invalīdu uz Vaivaru reabilitācijas centru. Invalīdi un to pavadoņi drīkst braukt bez maksas, bet kā to var zināt videonovērošanas sistēma?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl