Skaidrīte Nitiša

Autors: Skaidrīte Nitiša

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kura ļoti labi orientējas ģimeņu tiesībās un cilvēku savstarpējo konfliktu risināšanā.

34 komentāri

Ieraugot ceļmalā kārdinošu reklāmu, ka degvielas tirgotājs lojalitātes kartes īpašniekiem rīko akciju, jelgavnieks Aleksandrs nopriecājies, ka nu par katru uzpildīto degvielas litru varēs ietaupīt 6 centus. Reklāmā ir norāde, ka degvielai ir 6 eiro centu ieguvums. Iepircies.

Parasti sīknaudu neskaita un pārdevējam uzticas, taču šoreiz, gaidot, kamēr sieva veikalā iepirksies, nolēmis aplūkot čeku. Sācis rēķināt un secinājis, ka ir apmānīts. Viņa ieguvums par katru uzpildīto degvielas litru esot nevis 6 centi, kā norādīts reklāmā, bet vien pieci.

Pārrēķinājuši abi kopā ar sievu – tas pats. Vaicājuši operatorei: kā tad tā? Darbiniece norādījusi, lai lasot uzrakstu maziem burtiņiem, kas izvietots pie degvielas uzpildes pistoles, ka ieguvums esot pieci centi, bet viens cents esot uzkrājumā. To varot izmantot vēlāk.

Aleksandrs juties maldināts. Pirms uzpildīt degvielu, detalizētā informācija neesot redzama, tās vietā priekšplānā parādoties preču reklāma. Arī vīlies, ka vienu centu nemaz nevarot izmantot degvielas iegādei, bet gan citiem pirkumiem, turklāt ne visiem un ierobežotu laiku. Ja konkrētās preces nevajagot, uzkrātā nauda ejot zudumā.

Degvielas pārdevēja Viada Baltija pārstāvis Kaspars Tupiņš raidījumam Bez tabu sniedz skaidrojumu:

Šīs akcijas ietvaros par katru nopirkto degvielas litru klients saņem 6 centu ieguvumu, no kura 5 centi ir atlaide degvielai, bet 1 cents aiziet uzkrājumā uz lojalitātes karti, kuru var iztērēt iegādājoties preci, ko piedāvā mūsu tīkls (izņemot samaksu par trešo personu pakalpojumiem kā piem. tel. kartes, OCTA, u.tm.)

Informācija reklāmas materiālos sniedz skaidru norādi – 6  centi ir  ieguvums, bet nevis atlaide!

Degvielas tirgotājs lūdz iepazīties ar LUKOIL plus lojalitātes kartes noteikumiem.

Lai patērētāju tiesību sargi varētu sniegt savu atzinumu, esot vajadzīga detalizēta izpēte, taču sākotnēji esot skaidrs, ka atslēgas vārdi ir “ieguvums” un “atlaide”.  Komersants šai gadījuma lietojot vārdu ieguvums un, visticamāk, tas nenozīmējot, ka visi 6 centi ir atlaide, ko iegūst uzreiz, veicot pirkumu, bet gan ieguvums, ko varot izmantot arī vēlāk.

Aleksandra prāt, būtu korekti un godīgi, ja arī reklāmā būtu norādīts, ka 5 centi ir ieguvums par degvielu, 1  cents -uzkrājums pirkumu iegādei.

Patērētāju tiesību aizsardzības centrs atzīst, ka  ik pa laikam saņemot sūdzības par savdabīgiem veidiem, kā uzņēmēji pievilina klientus. Sanita Gertmane uzsver, ka būtu svarīgi akcijās norādīt precīzu informāciju, lai tā ir patērētājiem  viegli uztverama un to nevarētu  pārprast. Pretējā gadījumā ilgtermiņā komersants var nevis iegūt, bet gan zaudēt  klientus.

TOP komentāri

 • Kate
  +13 +11 -2

  Kate

  Šķiet,ka cilvēki kļūst kā nozombēti ,dzirdot vārdu-atlaides!Skaidrs taču,ka tirgotāji pielieto arvien rafinētākus mārketinga trikus,lai pievilinātu klientus.Nu un nav taču slinkums noņemties ar to 1 centu,būtu atcerējies veco tautas teicienu-''ar smilgu d.... neaizbāzīsi'' un nomierinājies..Tagad pilnīgi tādi kā traki palikuši ar tām atlaidēm.Man ,piemēram no ''cirkle''atnākušas jau trīs īsziņas-ka jūs esat laimējis kaut kādu Donātu un vēl ko tur.Izrādās,ka man ir iespēja pērkot kafiju klāt nopirkt VIRTULI,kas saucās'' Donāts'' ar 50% atlaidi.Respektīvi-esmu vinnējusi iespēju pirkt kaut ko ar atlaidi tādā un tādā laika periodā,nu pārsmieties var.Bet nešaubos,ka atrodas cilvēki ,kas pedantiski visam šitam''sviestam'' seko līdzi un izmanto tādus vinnestus.Tāpat''Drogām'' taču nav cita stāvokļa,kā ATLAIŽU-nemitīgi ''Lielais ķēriens''.
 • Uldis Lieģis
 • Aleksandrs
  +4 +4 0

  Aleksandrs

  Kate es pilnīgi visam Jūsu teiktam piekrītu, no operatores saņēmu informāciju kā tiek aprēķināta atlaide pa lielam nemaz pretenziju nebija, uz jautājumu kāpēc tas nav nekur norādīts man atbildēja, kad ārā pie uzpildes pistoles ir buklets kur apakšā maziem burtiem ir informācija kā veidojas atlaide, pie kam viņš nav redzams pie katra sūkņa.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl