CSDD taisnojas, kā klientu privātie dati regulāri nonāk EuroPark rīcībā!

1 komentārs
CSDD taisnojas, kā klientu privātie dati regulāri nonāk EuroPark rīcībā!
Foto: LETA

Uzņēmums EuroPark pārvalda daudzas autostāvvietas Rīgā. Autovadītāji ne reizi vien nonākuši konfliktsituācijā ar šo uzņēmumu, kad īsti nav skaidri autostāvvietas lietošanas noteikumi. Taču tagad EuroPark klientiem radies cits jautājums – cik likumīgi privātais uzņēmums piekļūs citu privātpersonu datiem, lai uz to deklarēto dzīvesvietu nosūtītu rēķinus?

Uģis ir viens no tiem cilvēkiem, kurš izvēlas brīvo laiku pavadīt sporta zālē, dodoties uz vietu, kur automašīna ir novietojama stāvvietā, kuru apsaimnieko EuroPark. Vienā no reizēm sanācis aizkavēties.

Pēc kāda laika kungs no savas pasta kastītes izņem aploksni, kurā iekšā rēķins. Šis fakts rosina interesi – no kurienes privātais uzņēmējs ieguvis privātpersonas datus? Zvana uz uzņēmumu, kur viņam paskaidro, ka dati iegūti no CSDD!

Foto: LETA

Foto: LETA

Ieva Bērziņa, CSDD pārstāve

Sabiedrību maldinoši ir tas, ka viņi saka, ka viņi informāciju pa tiešo iegūst no CSDD reģistra. Tā ir apmelojoša informācija, un tas nav pirmais gadījums. Viņi ir piesaistījuši zvērinātu advokātu, un caur šo kantori, kuram ir līgumattiecības ar CSDD, iegūst informāciju par privātpersonu.

Foto

Datu Valsts inspekcijā apstiprina, ka šādā veidā piekļūt privātpersonu datiem var, jo likumā ir atrunātas situācijas, kad datus var pieprasīt privātuzņēmums. Ja autovadītājs iebrauc stāvvietā, var uzskatīt, ka stājas spēkā virtuālais līgums par stāvvietas izmantošanu.

Ja nosacījumus nepilda, nesamaksā, komersants var prasīt pārkāpēja datus, lai nosūtītu rēķinu. Šā gada sākumā Augstākā tiesa ir spriedusi, ka pastāv šāds virtuālais līgums, un tā noteikumu nepildītājs saucams pie administratīvās atbildības. Šajā gadījumā viss ir pēc likuma. Datus uzņēmumam nav brīvi nodot tālāk, bet izmantot savām vajadzībām drīkst!

Video

1 komentārs