Covid-19 un taksometri: kas jāņem vērā taksistiem un arī pasažieriem

Oļegs Visockis

Autors: Oļegs Visockis

1 komentārs

Koronavīrusa pandēmijas laikā epidemiologi iesaka pēc iespējas retāk izmantot sabiedrisko transportu. Bet – ko darīt ja, piemēram, Rīgā nepieciešams nokļūt no punkta A uz punktu B?!

Protams, ceļu var mērot kājām vai ar velosipēdu. Tas ir dabai draudzīgs pārvietošanās veids, taču ne vienmēr tas der.

Var arī izmēģināt laimi ar autostopiem, taču galvaspilsētas centrā tas ir gandrīz tukšs numurs un nav arī drošs. Kurš gan saprātīgs cilvēks savā automašīnā Covid-19 izplatības laikā uzņems svešu cilvēku. To gan nevarētu teikt par taksometru vadītājiem.

Andrejs
izjūt klientu trūkumu

Bez Tabu: Pa vienam, diviem, pa trim vedat?

Kā kuru reizi. Pārsvarā vairāk par diviem nenāk, ja vispār sanāk kāds brauciens pa dienu. Citreiz sanāk nostāvēt visu dienu.

“Bez Tabu” izdodas sastapt vairākus taksometru vadītājus, kuri ir bruņojušies ar dezinfekcijas līdzekļu pudelītēm un salvetēm.

Aleksejs
gaida drošības plēvi

Bez Tabu: Jūs, pieņemsim, kaut kādus atsevišķus drošības līdzekļus vai vēl kaut ko tādu ievērojat?

Aizmugurē pasažieri sēž pa vienam. Un kompānija izveidos aizsargplēvi, uztaisīs plēvi, lai būtu drošāk.

Taksometra vadītājs Maksims ne tikai dezinficē savu galveno darbarīku, bet arī ir aprīkojis to ar aizsargsienu.

Maksims
krīzei gatavs

Iekāpjam aizmugurē un braucam. Ir iespēja parunāties ar šoferīti, tikai mazliet skaļāk jārunā. Tas nav simtprocentīgi droši, bet vismaz kaut kas. Tāpat kā veikalos, degvielas uzpildes stacijās šādas lietas ir uzstādītas. Un arī mēs rūpējamies gan par savu, gan arī pasažieru drošību.

Ja nepieciešams, šoferis pat dezinficē klientu rokas pirms un pēc apmaksas par braucienu. Savukārt pirms nākamā klienta Maksims arī noberž vietas, kurām pieskāries pasažieris.

Cerot, ka līdzīgi rīkosies arī citu taksometru vadītāji, Satiksmes ministrija aprīļa sākumā publicējusi vairākus ieteikumus, kas ārkārtējā stāvokļa laikā būtu jāņem vērā arī pasažieriem.

Dins Merirands
Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks

Tajās automašīnās, kur nav iespējams ievērot šo te divu metru distanci, vēlams uzņemt ne vairāk par vienu pasažieri. Izņēmums, protams, ir vienas ģimenes locekļi, vienas mājsaimniecības locekļi, tātad – cilvēkiem, kuriem ir objektīvi iemesli ceļot kopā.

Otrkārt, ieņemot vietu transportlīdzeklī, sēdēt pēc iespējas tālāk no autovadītāja.

Trešā lieta – aicinām transportlīdzekļu vadītājus norobežot priekšējos sēdekļus no aizmugurējiem sēdekļiem. Un nekādā gadījumā nevajadzētu sēdināt pasažierus līdzās autovadītājam.

Ja taksometru vadītāji vai pasažieri neievēros šos ieteikumus, sodīt nevienu negrasās.

Andrejs Grišins
Valsts policijas priekšnieka pienākumu izpildītājs

Katram komersantam, organizējot savu biznesu, ir arī jāparūpējas par to, lai tas pakalpojums, ko viņš sniedz, būtu drošs. Arī par komerciāliem pārvadājumiem – tādiem kā taksometru pakalpojumu sniegšana. Pašlaik ierobežojumi nav noteikti. Satiksmes ministrija noteica ierobežojumus sabiedriskajam transportam, noteiktos nosacījumus. Ja epidemiologi saskatīs kaut kādus riskus šajā ziņā, viņiem ir iespējas iniciēt kaut kādus papildu ierobežojumus.

“Mērķis nav kādu sodīt par neievērošanu. Mērķis ir veicināt domāšanu,” akcentē Satiksmes ministrijas pārstāvis.