20 komentāri

Autostāvlaukums pie BKUS filiāles Gaiļezers jau izsenis ir bijis bezmaksas, taču tagad tas ir tagad kļuvis par maksas autonovietni. Turklāt vecāki, kas savus bērnus uz slimnīcu atveduši pirmdienā, kad stāvvieta vēl bija bezmaksas, bet izrakstījušies trešdienā, kad spēkā stājās jaunie noteikumi, bez žēlastības saņem soda kvītis. Cinisms un piepelnīšanās uz slimu bērnu rēķina – tik asi tiek kritizēta vēlme iekasēt naudu no slimu bērnu vecākiem. 

“Pirmdien, iebraucot stāvvietā, aparāts bija apklāts ar plēvi, bet trešdien man bija jau uzlikts sods automašīnai!” tā stāsta kāda māmiņa, kas ar savu atvasi gūlusies šajā slimnīcā. Māmiņa uzskata, – viņu iepriekš varēja vismaz informēt, ka jau pēc dažām dienām šī kļūs par maksas stāvvietu, taču tādas informācijas nekur nebija. Rezultāts – tagad ir uzlikts sods.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Taču ne vien šis fakts vien, bet arī kopumā – ka vecāki, kas ierodas ar slimiem bērniem, vēl ir spiesti meklēt monētas (jo, piemēram, ar banknotēm norēķināties šajā stāvvietā nevar), kopumā nedz vecākiem, nedz pašai slimnīcas vadībai nešķiet normāls. Vienīgie, kas ir apmierināti par situāciju, – zemes īpašnieki un uzņēmums CityPark, kas izveidojuši tur maksas stāvvietu.

Maksa par “parkošanos” ir 1,20 eiro stundā, par diennakti – 4 eiro.

Foto

“Tas nav īsti godīgi un pareizi, ka pie slimnīcas nav bezmaksas stāvvietas. Biznesa iespēja – pelnīt uz slimniekiem,” saka kāda slima bērna mamma.

Autostāvvietas apsaimniekotāja CityPark pārstāvis Ģirts Kuprijanovs ir pārliecināts, ka sodīt slimnīcas apmeklētājus par neapmaksātām stāvvietām un prasīt maksu par auto novietošanu pie bērnu slimnīcas “ir samērīgi”. Viņš pauž, – “dzīvē viss mainās”, un arī, piemēram, medikamenti kļūstot dārgāki. Tādēļ prasīt maksu par stāvvietu pie bērnu slimnīcas esot pilnīgi normāli. CityPark saka, ka ētiskas problēmas te nesaskata. “Cilvēki vienmēr uz kardinālām izmaiņām reaģē diezgan asi,” viņš nosaka.

Izrādās, autostāvvietas teritorija nepieder slimnīcai, un tās saimnieks tagad ir nolēmis sākt pelnīt.

Slimnīcas vadība saka, – šāda sistēma nav atbalstāma, taču zeme pieder privātīpašniekam un padarīt neko nevar. Invalīdiem gan esot divas bezmaksas vietas stāvvietā.

Slimnīcas vadība cer, ka nākotnē, veicot kapitālo remontu ēkā, varēs izveidot arī bezmaksas stāvvietu, kā arī stāvvietas slimnīcas darbiniekiem – ar tām tagad arī ir problēmas. Pašlaik tiek gatavots projekts.

Video!

TOP komentāri

 • Aija Rudaša
 • Cilvēks
  +4 +4 0

  Cilvēks

  Kāpēc pie visa vainīga valsts? Zeme pieder privātpersonai, kas izdomāja, ka ar to var pelnīt lielo naudu. Tieši valsts iestāde tagad izstrādā projektu, lai šo nekaunību novērstu. Mums atliek, ja sirdsapziņa atļauj, novēlēt šim jauinzceptajam uzņēmējam biežāku dakteru apmeklējumu.
 • monika
  +3 +3 0

  monika

  Ak, Dievs,tak attopieties vienreiz naudas rausēji ,vai tad nu nemaz nav kauna,atraduši kur uzlikt maksas stāvvietu,ir tik daudz vietu kur uzlikt maksu, bet ne pie bērnu slimnīcas, vai tiešam mūsu valsts ir tik nabaga,ka vairs neko nevar priekš bērniem, brīvpusdienas jāatņem, pie slimnīcas maksas stāvvieta nu kur vēl tālāk,sakiet ka man nav taisnība

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl