“Cerams, slīkoņu nebūs!” Ceļu būvnieku neizdarība gadiem apdraud Ogres novada iedzīvotājus

Roberts Blass

Autors: Roberts Blass

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš gatavs iedziļināties un risināt smagas situācijas un noziegumus. Ļoti rūpīgi iepazīstas un izvērtē pieejamo informāciju.

1 komentārs

Ogres novada iedzīvotāji gadiem ilgi jūtas apdraudēti, braucot pa vietējās nozīmes ceļu. Lejupceļa beigās ceļš met strauju loku pie upes, kurā baidās ieslīdēt.

2012. gadā notika tilta pār Ogres upi rekonstrukcijas darbi. Tilts reizē ir arī Tīnūžu-Kokneses šosejas posms. Zem šā tilta (šosejas) gar upes abiem krastiem ir vietējās nozīmes ceļi, kas uz mājām un ikdienas gaitās ved Ogres novada Krapes pagasta iedzīvotājus.

Vienam ceļam zem tilta ir straujš līkums, līdz kuram jābrauc pa lejupceļu. Iedzīvotāji atminas, ka pirms daudziem gadiem, pirms tilta rekonstrukcijas, gar ceļu līkumā bija norobežojošās barjeras, bet tilta remontdarbu laikā tās tika noņemtas. Iedzīvotāji jau daudzus gadus jūtas apdraudēti – baidās ieslīdēt upē.

Kristīne
Krapes pagasta iedzīvotāja

Agrāk tā barjera bija. Kad taisīja ”maskavieti” [Tīnūžu-Kokneses šoseju], barjeru zem tilta noņēma. Otra krastā arī noņēma, bet atlika atpakaļ, šajā krastā neatlika. Kad sāksies atkusnis, būs vienkārši ”čau”,varēsim slīdēt tur [upē] iekšā. Ja es te brauktu viena pati, tad sīkums, bet par bērniem bail, kaimiņiem arī mazi bērni.

Vilma
Krapes pagasta iedzīvotāja

Toreiz darbu brigadieris teica, ka barjera te būs, lai neuztraucamies. Rekonstrukcijas darbi gāja uz beigām, solīja, ka uzliks barjeru. Darbi beidzās, bet nekā.

Iedzīvotājs Teodors uzsver, ka šis ceļš esot tas, pa kuru jābrauc katru dienu. Ziemas laikā esot īpaši asas izjūtas, braucot līdz līkumam lejā pa lejupceļu. ”Te ir tāds smuki slidens. Pats esmu slīdējis pa šo kalnu lejā. Citkārt ir pilnīgs ledus. Cerams, nebūs slīkoņu,” satraukts ir Teodors.

Lai gan Tīnūžu-Kokneses šosejas, zem kuras ir iedzīvotāju aprunātais ceļš, remontdarbi ietekmēja satiksmi zem tilta, VAS ”Latvijas Valsts ceļi” par drošības risinājumiem iesaka vērsties pašvaldībā, kuras pārraudzībā ir vietējās nozīmes ceļš.

Krapes pagasta pārvaldes vadītāja Inese Sondore, komentējot drošības barjeras neesamību, norāda, ka konkrētais ceļš esot aktuāls vienai ģimenei. Savukārt pagasta priekšnieces arguments šai ģimenei nešķiet tik pārliecinošs, lai nerīkotos – neuzstādītu barjeru. ”Braucam pa šo ceļu ar trim mašīnām no mūsu mājas. Kaimiņi arī te bieži brauc ar trim mašīnām. Te ciemiņi brauc, pastniece, arī ātrā palīdzība,” saka iedzīvotājs Teodors.

Ogres novada pašvaldībā sola uzstādīt barjeru ”tuvākajā laikā pie atbilstošiem laika apstākļiem”.