Ceļu policisti pārņems tehniskās apskates funkcijas? Izmaiņas, kas drīzumā skars ikvienu autovadītāju

Artūrs Špaks

Autors: Artūrs Špaks

Bez Tabu raidījuma žurnālists, kurš labi orientējas ceļu satiksmes lietās, apdrošināšanas strīdu un dažādu konfliktu risināšanā.

127 komentāri

Īsi pirms pašvaldību vēlēšanām Ministru kabinetā izskatīja noteikumu projektu ”Transportlīdzekļu valsts tehniskās apskates un tehniskās kontroles uz ceļa noteikumi”. Noteikumi CSDD inspektoriem atraisīs rokas.

219 lapaspušu garajos noteikumos sīki un smalki aprakstītas prasības automašīnām, lai tās atbilstu ceļu satiksmes drošībai. Norādīts, piemēram, kādam jābūt tuvo gaismu kūļu noliekumam pret ceļa virsmu, stāvbremzes efektivitātei un arī vējstiklu slotiņu stāvoklim.

Ja slotiņas būs neatbilstošā stāvoklī, tad saņemsiet 2. vērtējumu. Līdz ar to transportlīdzeklim tiks atņemta tehniskās apskates uzlīme un dots mēnesis, lai automašīnu savestu kārtībā. Ja tiks piešķirts 3. vērtējums, tad spēkratam noskrūvēs numurus un turpmāko ceļu nāksies mērot ar evakuatora palīdzību.

Raidījuma Bez Tabu skatītāja Maira samulsusi par tehniskajām kontrolēm uz ceļa un uzdod retorisku jautājumu par to, vai tādā gadījumā var uzticēties gadskārtējām tehniskajām apskatēm.

Maira
neizpratnē par jauniem noteikumiem

Izmaiņās minēta vesela sadaļa par to, ka mēs, šoferīši, varam uz ceļa vienkārši palikt bez auto!? Ceļu policistiem būs ļauts vērtēt mūsu auto tehnisko stāvokli, ja inspektors uzskatīs, ka esi bīstams sev un apkārtējiem, viņš turpmāk drīkstēs tevi vienkārši un skarbi ”noņemt no trases”.

Nolikt maliņā – bez tiesībām turpināt kustību. Noņemt numura zīmes. Man rodas jautājums, kā tas tiks vērtēts? Tas nozīmē, ka mēs vairs neuzticamies CSDD izietajām gadskārtējām auto tehniskajām apskatēm?

Valsts policijas satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja vadītāja Vineta Mistre norāda, ka ceļu policistiem nebūs jāiegūst īpaša automehāniķa izglītība, jo tehnisko kontroli veiks CSDD pārstāvji. Likumsargu pārstāves teikto apstiprina arī CSDD ierēdnis.

Jānis Liepiņš
Transportlīdzekļu kontroles un sertifikācijas inspekcijas priekšnieks

Ceļu policija transportlīdzekli apturēs, CSDD darbinieki kompetenti izvērtēs tā tehnisko stāvokli. CSDD darbinieki to dara jau gadiem, ilgāk nekā 15 gadus.

Pārbaudes galvenokārt orientētas uz kravas automobiļiem. Uz ceļa nenotiks tehniskā apskate, tiks pievērsta uzmanība tikai būtiskajiem defektiem.

Jaunie noteikumi atvieglos mehānismu, lai ”no trases” noņemtu spēkratus, kuru stāvoklis ir neatbilstošs prasībām. Līdz šim tas bija sarežģīts process, ko ne vienmēr varēja īstenot.

Raidījuma ”Zebra” vadītājs Pauls Timrots uzsver, ka šoferīšus, kuru spēkrats ir tehniskā kārtībā, pieņemtie noteikumi nekā neietekmēs. Tāpat Timrots neizprot, kādēļ satiksmē piedalās tie autovadītāji, kuru spēkrats neatbilst tehniskajām prasībām, tādējādi apdraudot arī citus autovadītājus.

Foto

TOP komentāri

 • Aivis Veide
  +20 +20 0

  Aivis Veide

  A kurš vertes ceļu stävokli,vai tas atbilst noteikumiem?? Ko csdd ???
 • Ramona Zaikovska
  +16 +16 0

  Ramona Zaikovska

  Cik vērots-avārijas situācijas uz ceļiem izraisa pilnībā normalas,jaunas mašinas,bet ar aptaurētiem šoferiem pie stūres...,šie pasākumi nekādu labumu nedos,tikai stresu vadītajiem un visatļautību šaurpieres policistiem...
 • Julians Mjankovs
  +14 +14 0

  Julians Mjankovs

  LV nav Vācija. Pie mums arī radarus liek, lai iekasētu naudu, nevis uzlabotu drošību.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl