Ceļu policijas un fotoradaru “mednieki” sociālajos tīklos izveido jaunu grupu; policija to aizliegt nevar

12 komentāri

Sociālajos tīklos izveidota grupa, kurā autovadītāji dalās ar, viņuprāt, ļoti svarīgu informāciju ceļu satiksmē, proti, kur tad ir paslēpušās policijas ekipāžas un pārvietojamie fotoradari.

“Interneta portālā “facebook.com” uzdūros aicinājumam pievienoties vietnei, kur iespējams norādīt ceļu policijas atrašanās vietas. Vai nav kāds, kas šo kontrolē? Kad beidzot sabiedrība sapratīs, ka policija strādā iedzīvotāju labā?” jautā “Bez Tabu” skatītāja Līva.

Ziņapmaiņas aplikācijā “Telegram” izveidotā grupa ar zīmīgo nosaukumu “Police Location” [policijas atrašanās vieta; no angļu val.] ap sevi sapulcinājusi vairāk nekā 2500 dalībnieku. Visbiežāk tieši paši šoferīši arī dalās ar pamanītajām ceļu policijas ekipāžām, turklāt notiekošo fiksē, atrodoties pie braucoša auto stūres, kas ir bīstami.

Aptaujātie autovadītāji par šādu grupu eksistenci nojauš, taču īpaši neizmanto. Tiesa gan, vairāki piebilst, ka labprāt, braucot ar automašīnu, viedtelefonos lieto aplikāciju “Waze”.

Ceļu satiksmes eksperts Pauls Timrots konkrēto sociālo tīklu grupu salīdzina ar putnu vērošanas entuziastiem, taču šajā gadījumā putnu vietā tiek vēroti cilvēki uniformās jeb ceļu policisti.

Eksperts arī pamanījis kādu būtisku trūkumu – grupas sarunu listē vienlaikus “iekrīt” paziņojumi par policiju Ludzā un Liepājā, bet tas nudien nav aktuāli tiem, kas tobrīd pārvietojas, piemēram, pa Rīgu.

Tikmēr Valsts policijas Satiksmes drošības pārvaldes priekšnieks Normunds Krapsis norāda, ka likumsargiem ir zināms, ka autovadītāji izmanto dažādas aplikācijas un sociālo tīklu grupas, lai saņemtu informāciju par ceļu policijas aktivitātēm. Lielākas raizes policijai radot tas, kurā brīdī un kā šīs aplikācijas tiek lietotas, proti, lai telefons netiktu ņemts rokās, atrodoties pie braucošas automašīnas stūres.

Gan ceļu satiksmes eksperts, gan arī policija piebilst, ka šādu grupu parādīšanās ir interesants fenomens, kas no sociālajiem tīkliem, visticamāk, pazudīs tikpat ātri kā parādījies.

12 komentāri