“Ceļu nodoklis jāmaksā, bet bīstamu situāciju nenovērš.” Uz Liepājas šosejas izveidojies “paugurs”!

Baiba Runce

Autors: Baiba Runce

Bez Tabu raidījuma žurnāliste, kas gatava piedzīvojumiem un avantūrām. Ar tādu pašu kaislību dara arī savu darbu.

0 Komentāru

Kāds autovadītājs sazinājās ar raidījumu “Bez Tabu”, lai brīdinātu citus autobraucējus par bīstamu vietu, kas izveidojusies uz A9 šosejas virzienā Liepāja–Rīga. “Pie Saldus ir diezgan paliels paugurs, uz kura ir visas iespējas nolauzt sava spēkrata riteni vai kā citādi to sabojāt. Jau divus gadus tiek cītīgi labots A9 galvenais ceļš, bet šādu brīnumu nav laika un vēlmes salabot. Ceļa uzturētāji taču arī savas mašīnas lauž,” ziņo autovadītājs, kurš norāda, ka bīstamais paaugstinājums uz ceļa nav nolīdzināts vismaz trīs mēnešus.

Kā pārliecinājās raidījums “Bez Tabu”, pirms Saldus pilsētas zīmes, braucot no Liepājas puses, tiešām izveidojusies pamatīga rise, turklāt nezinātājam bīstamo vietu ir grūti pamanīt. Šosejas malā redzamas arī automašīnas detaļas – numura zīmes rāmis un lukturis, blakus norādītajai vietai atrodas arī Ceļu satiksmes drošības direkcijas Saldus nodaļa.

“Pirmo reizi tam “uzdūros” pirms trīs mēnešiem, pabraucu garām, jo domāju, ka sataisīs, bet nesen “uzdūros” kārtējo reizi, izkāpu ārā, paskatījos, uzliku dēli virsū, tas paugurs ir apmēram 10 cm augsts, tas ir tas pats, kas uzskriet virsū apmalei, braucot ar ātrumu 90 km/h,” pastāstīja Toms, kurš arī piebilda, ka bīstamā vieta nav norobežota un autovadītāji netiek brīdināti.

Iedzīvotāji arī neizpratnē, kāpēc tiek remontēts A9 autoceļš Rīga–Liepāja, bet ignorēts tieši posms, kas autobraucējus ieved Saldus pilsētā. “Tehniskajā apskatē neviens nekautrējas mums paprasīt ceļu nodokli, detaļas maksā naudu, degviela maksā naudu, tur viss it kā ir kārtībā, bet – kāpēc šādi brīnumi atrodami uz ceļiem, tas man nav saprotams,” tā Toms, kura rīcībā esot neoficiāla informācija, ka “paugurs” tajā vietā atrodas vismaz četrus gadus.

Pēc “Bez Tabu” zvana, vietu apsekoja Saldus novada domes priekšsēdētāja vietnieks Raivis Zīrups, kurš norādīja, ka neviens par bīstamo vietu neesot ziņojis. “Tagad esam apzinājuši, ka šāda vieta izveidojusies, esam informējuši “Latvijas Valsts ceļus”, un tuvākajā laikā “pumpa” tiks nofrēzēta, lai nerastos bīstamas situācijas,” tā Raivis Zīrups.

Anna Kononova
“Latvijas Valsts ceļu” pārstāve

“Tāpat kā nevar pie katra kilometra nolikt policistu, tāpat autoceļu pārvaldītāji nevar nodrošināt 24 stundu uzraudzību katram kilometram. Gan mūsu nodaļas darbinieki, gan arī uzturētāju nodaļas darbinieki ir lietas kursā par šo te vietu, ka tur ir rises un izveidojies paaugstinājums, šonedēļ to plāno nofrēzēt.”

Uz jautājumu, vai autovadītājus nevajadzēja brīdināt par bīstamo vietu, Anna Kononova atbildēja, ka speciālisti to ir izvērtējuši, ja tas būtu bijis nepieciešams, tad būtu veikti nepieciešamie pasākumi, izvietotas brīdinājuma zīmes un tamlīdzīgi. Šādas rises mēdz veidoties uz autoceļiem intensīvas satiksmes un karstuma ietekmē, turklāt šajā apmēram trīs kilometru garajā posmā pēdējo gadu laikā nav veikti remontdarbi. Ja autobraucējs sastopas ar līdzīgām situācijām uz valsts autoceļiem, kas, viņaprāt, apgrūtina satiksmi vai rada bīstamību, jāzvana uz diennakts informatīvo līniju (8000555).

Foto

0 Komentāru