Vecmīlgrāvī apzagta kārtējā automašīna. Atbraukušie policisti izrāda klaju vienaldzību

Alberts Dinters

Autors: Alberts Dinters

Bez Tabu raidījuma žurnālists ar specializāciju kriminālstāstu šķetināšanā. Īpaši ass un nesaudzīgs, aizstāvot vides tīrību un dabas saudzēšanu.

19 komentāri

Zādzības no automašīnām visā pasaulē nav nekāds retums. Un visā pasaulē apzagtie ļaudis cer, ka viņiem palīdzēs policija. Ātri izdarīs savu darbu, vainīgo atradīs un sodīs. Pavisam citu priekšstatu par sevi gan rada pašmāju likumsargi.

Tā bija viena no nedēļas nogales naktīm, kad Vecmīlgrāvī kāda daudzstāvu nama pagalmā apzog spēkratu. Garnadzis izsit auto stiklu, pievāc auto magnetolu un divas brilles, kuras atrodas cimdu nodalījumā. Mantu īpašnieki izsauc policiju ar cerību, ka tie reaģēs ātri.

”Tas bija ap astoņiem no rīta, kad zvanījām policijai. Tie solīja, ka brauks. Paiet minūtes 30, nav. Zvanām atkal un ko dzirdam – vai tiešām mums jābrauc? Nē, varat sēdēt un neko nedarīt!”

Tā savu sašutumu par komunikāciju ar likumsargiem pauž auto īpašnieces vīrs. Viņu arī pārsteidz atbraukušo policistu, kā viņš saka, vienaldzība. Protokols par zādzības faktu noformēts, lietvedība uzsākta, bet nav bijis patīkami no zagļu ķērāju puses dzirdēt tekstu: ”Tam visam nav jēgas. Tāpat neko neatradīs.”

Cietušie norāda, ka pretī nozieguma vietai atrodas lielveikals, pie kura ir novērošanas kameras, bet likumsargi nevis gājuši uzreiz prasīt video ierakstus, bet gan aizbraukuši prom. Valsts policijas pārstāve skaidro, ka tās puses policijai jau ir zināmas visas novērošanas kameras un kas tajās redzams.

Konkrētajās kamerās nozieguma vietu neredz. Par šo vārdu patiesumu Bez Tabu pārliecinās klātienē, jo redzam to, ko filmē kameras. Savukārt par izsaukto varas pārstāvju attieksmi Valsts policijas pārstāve Gita Gžibovska saka:

”Mums nav zināmi visa notikušā apstākļi, visu pušu viedokļi, bet, iespējams, ka policijas darbinieku attieksme varēja būt korektāka.”

Kopējās statistikas, cik visā Latvijā notikušas zādzības no auto, policijai neesot. Rīgas Ziemeļu iecirkņa teritorijā šajā gadā par zādzībām no auto ir uzsākti 70 kriminālprocesi, no kuriem atklātas ir 43 epizodes.

Foto

19 komentāri